Gdy każda maszyna jest inna - polegaj na Cube67 | Murrelektronik

23. lipca 2019

Gdy każda maszyna jest inna - polegaj na Cube67

Hager opiera się na modułowym, zdecentralizowanym i kompaktowym systemie Cube67 Murrelektronik podczas budowy własnych maszyn testujących.

Cube67 w Hager

Każdy, kto instaluje lub odnawia systemy elektryczne w domu lub mieszkaniu, ma niemalże pewność, że natrafi na produkty i rozwiązania firmy Hager. Firma jest wiodącym na świecie specjalistą w  dziedzinie automatyki budynków i instalacji elektrycznych. Hager jest nie tylko reprezentowany na całym świecie, ale także posiada zakłady produkcyjne na wszystkich kontynentach, w których utrzymywane są najwyższe standardy jakościowe. Żaden komponent nie opuszcza zakładu bez przeprowadzenia dokładnego testu funkcjonalnego, sprawdzającego każdy szczegół. Aby pomyślnie przeprowadzić ten test, konieczne jest posiadanie najwyższej klasy urządzeń testujących. I w tym przypadku, jak mówimy: jeśli masz wysokie standardy i chcesz dobrze wykonać swoją pracę, najlepiej jest zrobić to samemu. Hager produkuje więc własne maszyny i systemy do testowania swoich produktów. Zespół ma dużą wiedzę fachową, stacjonuje w Obernai, mieście we wschodniej Francji.

Jeśli chodzi o wybór optymalnej koncepcji instalacji do automatyzacji urządzeń testujących, wyzwaniem stojącym przed zespołem Hagera jest to, że żadne dwie maszyny testujące nie są takie same. Nowe aspekty muszą być stale brane pod uwagę. Różne produkty muszą być testowane pod kątem szerokiego i ciągle zmieniającego się zakresu cech jakościowych i funkcji. Należy brać pod uwagę specyfikację, w której wykorzystywane są urządzenia testujące z fabryk na całym świecie. Tylko kilka obszarów instalacji może być powtarzanych. Zadania nie ułatwia fakt, że podczas, gdy gęstość we/wy jest zawsze bardzo wysoka, przestrzeń jest bardzo ograniczona. Szybkie wprowadzenie maszyn do obiegu jest również ważne, ponieważ zapotrzebowanie na wydajne i niezawodne urządzenia testujące w ramach Hager Group jest wysokie, a terminy wprowadzenia nowych produktów są ściśle zaplanowane i wiążące. Jeśli chodzi o koncepcję instalacji, musi być szczególnie elastyczna - i dlatego zespół odpowiedzialny w firmie Hager zdecydował się na modułowy, zdecentralizowany i kompaktowy system Cube67 Murrelektronik.

Najwyższa zaleta: elastyczność

Największą zaletą systemu Cube67 dla Hagera jest jego elastyczność: może zaimplementować w systemie dowolną liczbę różnych modułów we/wy. W zależności od wymagań, komponent z czterema lub ośmioma portami może być zintegrowany z instalacją. W niektórych maszynach stosowane są moduły z przewodami M12; często jednak Hager wybiera moduły kompaktowe z portami M8. Oszczędza to miejsce i pozwala na zgrupowanie kilku wejść/wyjść na niewielkim obszarze. Moduły są montowane bezpośrednio obok czujników i siłowników – w samym sercu procesu – na przykład na urządzeniach pneumatycznych lub chwytakach. Umożliwia to inżynierom projektantom łączenie czujników i siłowników krótkimi kablami w celu zmniejszenia nakładu pracy przy okablowaniu i obniżenia kosztów. Drugą zaletą elastyczności dla Hagera są wielofunkcyjne porty. Inżynierowie mogą zdecydować, czy chcą wykorzystać każdy port jako wejście czy wyjście  –  to przekształca standardowe moduły w moduły dostosowane do potrzeb klienta, umożliwiając grupowanie zarówno czujników, jak i elementów wykonawczych blisko modułu. Dzięki tej wielofunkcyjności można zredukować liczbę wersji modułów i całkowitą liczbę wymaganych modułów, co sprawia, że jest to rozwiązanie optymalne pod względem kosztów, przestrzeni i instalacji. Inżynierowie Hagera mogą również łatwo sterować zaworami na miejscu za pomocą przyłączy modułów zaworowych Cube67.

Technologia jednego przewodu

Kolejną ważną korzyścią dla Hagera jest to, że moduły systemu Murrelektronik Cube67 są  podłączane do węzłów sieciowych za pomocą jednego przewodu. Pojedynczy kabel przesyła zarówno dane, jak i energię, prowadząc od jednego modułu do drugiego. Łatwo jest zaprojektować system w zależności od potrzeb, ponieważ opiera się on na topologii gwiazdy. Technologia jednego przewodu transmituje zarówno dane, jak i zasilanie do czujników i elementów wykonawczych - nie ma więc potrzeby prowadzenia dwóch oddzielnych przewodów do modułów. Ułatwia to inżynierom instalację i konserwację. Potrzebują tylko połowy standardowej ilości okablowania i są dwa razy szybsze. Nie wspominając już o tym, że na okablowanie potrzeba znacznie mniej miejsca. Stanowi to istotną zaletę, zwłaszcza w przypadku łańcuchów oporowych, gdzie przestrzeń jest często ograniczona. Cube67 jest wstępnie okablowany i dostarczany do Hagera w dokładnie takich długościach, jakie są wymagane. Oznacza to, że nie ma potrzeby podłączania wtyczek do przewodów, co ma dwie zalety: Hager oszczędza czas i może mieć pewność, że cała masa potencjalnych źródeł błędów jest wykluczona, ponieważ wstępnie zarobione przewody Murrelektronik są w 100% testowane podczas procesu produkcyjnego.

Długi czas pracy maszyny z funkcją diagnostyczną Cube67

Ponieważ efektywność kosztowa maszyn Hager zależy również od wysokiej dostępności, szybkie wykrywanie i eliminowanie błędów jest niezbędne. Inżynierowie Hagera korzystają w tym celu z rozbudowanych opcji diagnostycznych systemu Cube67. Ułatwiają one personelowi serwisowemu znalezienie problemu na miejscu, przeanalizowanie go i podjęcie odpowiednich działań.

Autor: Alexander Hornauer (Corporate Marketing)

Najnowsze wiadomości z naszej firmy

Czerwiec 2024 w Murrelektronik

Czerwiec rozpoczęliśmy Poznańskimi targami ITM. To był również pierwszy raz, kiedy postanowiliśmy przetestować #MurrVana co spotkało się z entuzjazmem odwiedzających.  Nie…

Dowiedz się więcej

Nieczynne linie telefoniczne 17-18 czerwca 2024 roku

Dowiedz się więcej

ITM Industry Europe

Dowiedz się więcej

Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...