Kompaktowy modułowy system IO - Cube67 | Murrelektronik

Zdecentralizowany, wielofunkcyjny, niezależny od protokołu

Cube67

Kompaktowy modułowy system IO

Cube jest modułowym systemem dla sieci fieldbus, zaprojektowanym do tworzenia koncepcji instalacji zdecentralizowanych. Jego elastyczność ułatwia tworzenie właściwych rozwiązań dla dowolnych aplikacji.

Cube zapewnia doskonałą funkcjonalność, oferując połączenia wtykowe, solidną i zwartą konstrukcję, zalane moduły, wielofunkcyjne kanały cyfrowe oraz stopień ochrony od IP20 do IP69k. Moduły są instalowane w bezpośrednim sąsiedztwie czujników i urządzeń wykonawczych. Przewód sieciowy łączy moduły z węzłem magistrali zapewniając transmisję danych i zasilanie. Rozbudowana diagnostyka ułatwia rozwiązywanie potencjalnych problemów. Zdecentralizowana technologia zwalnia miejsce w szafie sterowniczej, zmniejszając liczbę zacisków.

Rozwiązania Cube oferują poprawę stosunku wydatków do korzyści w całym cyklu życia maszyny poprzez uproszczoną konstrukcję, szybki montaż maszyny, wolne od błędów uruchomienie, a także wydajność pracy dzięki skróceniu przestojów.

Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway
Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway
Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway

Najważniejsze cechy systemu Cube

 • Koncepcje instalacji ukierunkowane na klienta, indywidualne rozwiązania dla dowolnych aplikacji
 • Doskonały stosunek wydatków do korzyści: ograniczone nakłady na planowanie i instalację
 • Elastyczność: gniazda wielofunkcyjne i liczne moduły funkcyjne (IO-Link, RS485/MOVIMOT®…)
 • Brak zależności od systemu „Wymień węzeł magistrali, a nie system”. Dostępność węzłów magistrali dla wszystkich popularnych protokołów.
 • Maksymalna przejrzystość: precyzyjne i szczegółowe opcje diagnostyczne

Broszura Cube67 (PDF)    Cube67 w sklepie internetowym

Decentralizacja w najlepszym wydaniu

Węzeł magistrali

Węzeł magistrali to interfejs systemu Cube do PLC. Zapewnia zasilanie systemu oraz wszystkich podłączonych czujników i elementów wykonawczych, jednocześnie dając możliwość monitorowania prądu za pomocą inteligentnej diagnostyki obwodu obciążenia (Mico).

Wymień węzeł magistrali, a nie system

Koncepcja instalacji jest stała, niezależnie od PLC i protokołu. Wystarczy wymienić węzeł magistrali dostosowując go do wybranego protokołu. Murrelektronik dostarcza  węzły magistrali dla wszystkich popularnych systemów.

Przewody sieciowe

Przewody sieciowe łączą moduły z węzłem magistrali. Zapewnia to transfer danych oraz zasilanie – zmniejszając nakłady na instalację.

Moduły I/O Cube

Szeroka oferta modułów (cyfrowych, analogowych i funkcyjnych) pomaga tworzyć elastyczne i wydajne instalacje w sieci polowej.

Cube20

Cube20 to ekonomiczny sposób na integrację z instalacją Cube w systemie zdecentralizowanym wszystkich sygnałów IO z rozdzielnic i skrzynek zaciskowych (IP20).

Jeden system od początku do końca

System Cube w prosty sposób łączy instalacje szaf sterowniczych (IP20) z instalacjami polowymi (IP67).

Cube67

Cube67 to zdecentralizowany, łatwy do rozbudowy modułowy system I/O magistrali fieldbus dla aplikacji w stopniu ochrony IP67. Dzięki montażowi w bezpośrednim sąsiedztwie procesów, umożliwia on tworzenie koncepcji instalacji ukierunkowanych na klienta, z możliwością dostosowania do każdej aplikacji. Przewody sieciowe łączą moduły z węzłem magistrali, zapewniając transfer danych oraz zasilanie.

 • Możliwość rozmieszczenia modułów wzdłuż przewodu sieciowego zgodnie z wymogami dla danej aplikacji
 • Skrócenie czasu uruchomienia dzięki łatwemu adresowaniu modułów
 • Duży zasięg przy rozbudowie systemu (do 60 metrów), bez konieczności stosowania dodatkowych systemów ochrony dzięki inteligentnemu monitorowaniu prądu (Mico) na węźle magistrali
 • Kompaktowe, całkowicie zalane moduły o stopniu ochrony IP67 do instalacji w pobliżu procesów. Nie ma potrzeby stosowania skrzynek przyłączeniowych
 • Moduły  dla sektora spożywczego o stopniu ochrony IP69K zaprojektowane przy uwzględnieniu standardów higienicznych
 • Połączenia wtykowe zapobiegające błędom łączenia oraz skracające czas instalacji i demontażu na czas transportu

Cube20

Cube20 to modułowy system I/O magistrali fieldbus dla szaf sterowniczych. Może funkcjonować jako jednostka samodzielna lub razem z Cube67. Cube20 zaprojektowany jest specjalnie z uwzględnieniem wymagań nowoczesnego okablowania szaf sterowniczych. Dzięki Cube20 można do minimum zredukować wysokie koszty związane z obsługą wielu pojedynczych elementów.

 • Zwarta konstrukcja, niska wysokość całkowita
 • Duża ilość kanałów
 • 32 kanały na moduł I/O. Do 488 punktów I/O przy szerokości zaledwie 90 cm
 • Aż do 15 modułów z jednym adresem węzła
 • Szczegółowa, jednokanałowa diagnostyka i przezroczyste zaciski przyłączeniowe z diodami LED ułatwiają wykrywanie błędów
 • Bezobsługowe zaciski sprężynowe

Zarządzanie opcjami maszyny

Rozwiązania systemowe – dopasowane do Państwa aplikacji

System MOM za pośrednictwem sterownika obsługuje włączanie i wyłączanie różnych modułów Cube w czasie eksploatacji. Jest to podstawa filozofii modułowej konfiguracji maszyn – łatwej wymiany narzędzi, standardowych maszyn ze zróżnicowanymi poziomami rozszerzeń I/O, opcjonalnych elementów mocujących i sekwencyjnego uruchamiania. MOM zmniejsza nakłady związane z planowaniem projektu i opracowaniem dokumentacji, zapewniając jednocześnie wyjątkową elastyczność systemu.

Branże

Kluczem jest elastyczność: aplikacje Cube67 znalazły z powodzeniem zastosowane w wielu branżach ...

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...