Rozwiązania systemowe | Murrelektronik

Przyszłość zaczyna
się teraz!

Obniż koszty o 30% dzięki rozwiązaniom systemowym

Pobierz białą księgę
 

Transformacja cyfrowa nie zaczeka

Aby sprostać rosnącej presji konkurencyjności i opłacalności, trzeba działać już teraz.

Murrelektronik oferuje rozwiązania dla instalacji elektrycznych maszyn i systemów, które na nowo definiują przesył energii, sygnałów i danych. Dzięki temu można sprostać presji efektywności kosztowej i oszczędzić aż do 30% wykorzystując technologię instalacji zdecentralizowanej. To takie łatwe!

Działanie zamiast
narzekania!

Inżynieria budowy maszyn wymaga zmiany podejścia, przejścia na myślenie systemowe i kwestionowania utrwalonych koncepcji instalacji, w tym odejścia od indywidualnego okablowania. "Zawsze tak się robiło" - to już przeszłość. Teraz warto zaufać kompleksowym systemom automatyki Murrelektronik.

Trzeba tylko: zrobić to.

Znasz to:
 • Przepełniona szafa sterownicza
 • Starsze projekty i koncepcje instalacji coraz częściej uniemożliwiają ekonomiczną produkcję
 • Wiele problematycznych interfejsów wewnętrznych i zewnętrznych
 • Ogromne wysiłki związane z okablowaniem i uruchamianiem
 • Kolejne rozbudowy i modyfikacje
 • Niemożliwe do dotrzymania terminy
 • Za mało ludzi do pracy
30%

oszczędności

Wykorzystaj potencjał
już teraz

Zrób dziś pierwszy krok w przyszłość. Rozwijamy dla Ciebie wysoce efektywne i ekonomiczne koncepcje instalacji. Myślimy systemowo i opieramy się na technologii instalacji zdecentralizowanych. Bazujemy na technologii automatyki bez szaf sterowniczych. Eliminujemy indywidualne okablowanie.

Oferujemy:
 • Krótszy czas realizacji od projektu do uruchomienia
 • Niższy koszt instalacji
 • Oszczędności w technologii instalacji
 • Przygotowanie na przyszłość dzięki najnowocześniejszej technologii
 • Kompaktowe konstrukcje
 • Optymalną diagnostykę
 • Synergię i oszczędności w każdym obszarze procesu
 • Łącznie do 30% oszczędności

Naukowo dowiedzione:
DESINA to projekt naukowy prowadzony na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, w ramach którego zbadano standardowe koncepcje instalacji i koncepcje instalacji zdecentralizowanych oraz potencjały oferowanych przez nie oszczędności. Nasze doświadczenie oraz referencje różnej wielkości firm z wielu branż potwierdzają wyniki badań.

Poniższe czynniki zapewniają instalacjom maszynowym nowe, ekonomiczne obszary działania, które umożliwiają oszczędzenie aż do 30% kosztów:
 • Technologia instalacji zdecentralizowanej – komponenty są wyjmowane z szafy sterowniczej i umieszczane bezpośrednio przy procesie.
 • Zastosowanie technologii instalacji systemowej – koordynacja modułów systemowych zamiast wielu pojedynczych komponentów.

Poznaj podejście
systemowe!

Murrelektronik bierze pod uwagę współpracę wszystkich działów i…

 • Zmniejsza wysiłki
  związane z planowaniem
 • Pozwala uniknąć
  błędów instalacji
 • Minimalizuje liczbę
  potrzebnych elementów
 • Umożliwia maksymalną efektywność
  dzięki modułowemu uruchomieniu
 • Wykorzystuje synergię
  i oszczędności w procesach
Pobierz białą księgę!

Koszty instalacji na przykładzie maszyny seryjnej

Budowa Produkcja Montaż /
instalacja

70% 20% 10%
Wpływ na koszty / czas
Budowa Produkcja Montaż /
instalacja

10% 20% 70%
Proporcja kosztów / maszyna
Budowa Produkcja Montaż /
instalacja

70% 20% 10%
Wpływ na koszty / czas

10% 20% 70%
Proporcja kosztów / maszyna

Mniejszy nakład pracy

podczas budowy.

Istotny wpływ

na instalację.

Technologię instalacji maszyn można zoptymalizować na każdym etapie.

Wszystko opiera się na wyborze odpowiedniej drogi już na początku, na przykład na etapie budowy. Trzeba wówczas podjąć decyzje w kwestii definiowania ścieżek przesyłu zasilania, danych i sygnałów. Na tym etapie planowanych jest 70% kosztów maszyny.

Mniejszy nakład pracy

podczas budowy.

Istotny wpływ

na instalację.

Imponujące!

30% potencjał oszczędności
Koszty instalacji przy wykorzystaniu rozwiązań systemowych Koszty instalacji przy wykorzystaniu rozwiązań systemowych: oszczędności na każdym etapie
Oczekiwane koszty instalacji

Potencjał oszczędności

Budowa

Koncepcja instalacji jest definiowana na etapie budowy. To determinuje przebieg kolejnych procesów. Na tym etapie zapadają decyzje dotyczące opłacalności maszyn.

Zakup

Wybrane rozwiązanie instalacyjne ma bezpośredni wpływ na zakupy. Zmniejsza się liczba elementów, które trzeba zakupić. Dodatkowe zalety to sprawdzona jakość, niezawodność dostaw, globalna sieć sprzedaży i mniejsza liczba dostawców.

Instalacja

Decentralizacja, usprawnienie i bezbłędność to podstawy technologii instalacji. Dzięki standaryzacji konektorów można osiągnąć olbrzymie oszczędności i zmniejszyć ryzyko błędów. Czas na plug and play!

Oprogramowanie

Czas poświęcony na programowanie jest skrócony dzięki inteligentnym funkcjom oprogramowania systemów Murrelektronik. Co więcej, standaryzacja jest znacznie łatwiejsza. Wspierane jest również łączenie z wyższymi poziomami systemów oprogramowania.

Uruchomienie

Decentralizacja systemów I/O umożliwia bieżącą aktywację części i skraca czas ich aktywacji. Diagnostyka w naszym modułowym systemie minimalizuje nakład pracy związany z rozwiązywaniem problemów.

Serwis

Przemysłowa jakość, trwała konstrukcja i elektronika odporna na wpływ EMC gwarantują długi czas pracy, nawet w trudnych warunkach. Modułowość i funkcjonalność systemów ułatwia kolejne modyfikacje i rozbudowy.

Produkcja

Dzięki technologii instalacji zdecentralizowanej potrzeba mniej miejsca, co uwalnia cenną przestrzeń produkcyjną. Nowy wymiar i poziom dostępności uzyskiwany jest dzięki informacjom diagnostycznym. Opcja połączeń IIoT otwiera nowy potencjał produktywności.

Co możemy zrobić dla Ciebie

Jako Twój partner konsultingowy pomożemy skonfigurować Twoje maszyny i fabryki z myślą o przyszłości - zarówno w zakresie nowych rozwiązań, jak i modernizacji dotychczasowych. Jesteśmy technofilami. Możemy zidentyfikować czynniki generujące koszty w Twojej instalacji i zaproponować Ci rozwiązania. Myślimy holistycznie – w kategoriach systemów, a nie poszczególnych komponentów.

Nasi eksperci aktywnie wspierają kształtowanie przyszłość w następujących organizacjach:

 • Konsorcjum IO-Link
 • Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Elektrycznych i Elektronicznych (ZVEI), Przemysł 4.0
 • Organizacja użytkowników ODVA EtherNet/IP
 • Organizacja Użytkownika PROFIBUS (PNO)
 • Sieć partnerów przemysłowych SPE

Jesteśmy Twoim partnerem w:

 • Analizie i doradztwie systemowym
 • Rozwoju rozwiązań systemowych z wykorzystaniem naszych urządzeń
 • Wsparciu aplikacji dźwiękowych
 • Tworzeniu możliwości szkoleń i rozwoju kwalifikacji
 • Doradztwie w zakresie najnowszych i przyszłościowych technologii

Success stories

Bühler

Bühler AG,
Uzwil

Dzięki stosowanym rozwiązaniom, zlokalizowana we wschodniej Szwajcarii firma Bühler AG stała się światowym liderem w przemyśle kakaowym i czekoladowym.

PFiffner

Pfiffner AG,
Utzenstorf

Firma Pfiffner AG to wiodący producent wysokonakładowych, obrotowych maszyn transferowych. Precyzja i elastyczność w połączeniu z wydajnością czynią ją kluczowym partnerem innowacyjnych przedsiębiorstw.

Recomatic

Groupe Recomatic,
Courtedoux

Groupe Recomatic to wiodący producent maszyn do kompleksowego końcowej obróbki powierzchni. Jej klientami są rmy produkujące zegarki, technologię medyczną, inżynierię lotniczą i astronautyczną, dobra luksusowe i inne gałęzie przemysłu stosujące zaawansowane technologie.

Rösler

Rösler Oberflächen­technik,
Untermerz­bach

Firma Rösler Oberflächentechnik GmbH od ponad 80 lat zajmuje się obróbką powierzchni. Jako lider rynku globalnego oferuje kompleksowe por(olio maszyn, środków obróbczych i usług z zakresu obróbki końcowej i śrutowania dla różnych branż.

SN

SN Maschinenbau,
Wipperfürth

Firma SN Maschinenbau projektuje i produkuje poziome maszyny formujące, napełniające i zgrzewające (FFS) do różnych zastosowań i jest światowym liderem na rynku maszyn pakujących.

Somic

SOMIC Verpackungs­maschinen,
Amerang

Firma SOMIC Verpackungsmaschinen GmbH & Co. KG projektuje i buduje maszyny pakujące do wtórnego i końcowego pakowania żywności, wyrobów cukierniczych, karmy dla zwierząt i innych produktów w trzech zakładach: Amerang i Haag w Niemczech oraz Eagen w USA.

Pobierz białą księgę

Wypełnij poniższy formularz i otrzymaj na e-maila białą księgę "Fundament efektywności kosztowej dla danych i zasilania".

Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością opracujemy koncepcję dostosowaną do potrzeb Twojej instalacji i wskażemy możliwe oszczędności.

+48 32 730 00 20 Skontaktuj się z nami
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...