uKonn-X | Murrelektronik
The digital solution for seamless electrical installation technology
Scroll

uKonn-X to pierwszy idealny system wspierany cyfrowo i wizualnie, z dwukierunkową komunikacją pomiędzy projektem, opracowaniem, montażem i uruchomieniem. Klasyczne okablowanie maszyn z wykorzystaniem szaf sterowniczych i taśm zaciskowych to już przeszłość. Decentralizacja przynosi ogromne korzyści w zakresie wydajności. Łączymy świat fizyczny z cyfrowym. Naszym celem jest kompleksowa optymalizacja technologii instalacji - od planowania przez uruchomienie do utrzymania.

Aby osiągnąć ten cel, opracowaliśmy uKonn-X - system, który cyfrowo łączy wszystkie interfejsy technologii automatyki. Skupiamy się na bezproblemowym łączeniu wszystkich czynników - ludzkich i maszynowych - podczas całego procesu opracowania produktu. W pierwszym etapie uKonn-X działa tak:

Krok po kroku

uKonn-X - krok pierwszy: Zeskanuj konektor

Zeskanuj

Operator sczytuje kod produktu umieszczony na konektorach Murrelektronik.

uKonn-X rozpoznaje punkty połączeń uwzględnione na schemacie.

uKonn-X - krok drugi: podłącz konektor do modułu

Podłącz

uKonn-X wskazuje na wyświetlaczu dotykowym właściwe połączenia na schemacie oraz modelu 3D maszyny. Dodatkowo, diody na odpowiednich modułach sieciowych wskazują port przypisany do danej operacji.

uKonn-X - krok trzeci: Skomentuj i potwierdź

Skomentuj i potwierdź

Właściwe podłączenie konektora jest potwierdzane na wyświetlaczu dotykowym poprzez uKonn-X. Jednocześnie uruchamiana jest automatyczna dokumentacja. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian instalacji można wprowadzić odpowiedni komentarz, poprawkę i przesłać komunikat bezpośrednio do działu projektowego wykorzystując zintegrowaną funkcję.

Dlaczego uKonn-X?

Dokumentacja

Papierkowa robota to już przeszłość. Postępy konkretnych prac oraz ich zmiany są przechowywane centralnie w planie montażu umieszczonym w chmurze. To umożliwia wszystkim osobom zaangażowanym w projekt bezproblemowy dostęp do potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym, optymalizując instalację i planowanie techniczne. Efekt: maksymalna przejrzystość, współpraca i wydajność pracy zespołu.

Uproszczenie

Dopasowane do maszyny, wizualne instrukcje krok po kroku umożliwiają elastyczne rozmieszczenie personelu oraz skrócenie czasu oczekiwania. Zróżnicowane zespoły pracują sprawniej i bardziej efektywnie. Prostota i interaktywność projektu zwiększa poziom satysfakcji pracowników i skraca czas potrzeby na ich szkolenie.

Poprawa jakości

Stałe dostarczanie najwyższej jakości wymaga dbania o każdy szczegół. Nawet najmniejszy błąd może prowadzić do konieczności wprowadzenia pracochłonnych i kosztownych poprawek. Dlatego polegamy na instrukcjach opartych na potrzebach i oferujemy intuicyjne wsparcie. uKonn-X umożliwia unikanie błędów instalacji, przynosząc oszczędności.

Usprawnienie

Znajdowanie właściwych punktów połączeń i sprawdzanie ich poprawności pochłania dużą część czasu montażu? Skanowanie komponentów umożliwia przejrzystą identyfikację i eliminuje poszukiwania. Zintegrowana kontrola każdego kroku pracy wyklucza konieczność kolejnych czasochłonnych testów.

Cechy

Wizualizacja krok po kroku

Użytkownicy otrzymują wizualizację instalacji krok po kroku, co upraszcza jej wykonanie. Po zidentyfikowaniu przewodu wyświetlane są dodatkowe instrukcje usprawniające instalację. To wyklucza niedopatrzenia i pomyłki.

Czytelna identyfikacja

Komponenty wykorzystane w instalacji można oznaczyć za pomocą czytelnych kodów, co pozwala na ich identyfikację przez urządzenie mobilne (skaner, smartfon itp.).

Wskazówki oparte na potrzebach

uKonn-X wspiera użytkownika w danym punkcie instalacji dostarczając właściwą informację.

Listy kontrolne planów montażu

Cały proces instalacji elektrycznej jest wyświetlany w sposób czytelny w aplikacji. Dzięki temu można oglądać proces w czasie rzeczywistym i wykonywać montaż sekwencyjnie.

Cyfrowa dokumentacja

Zmiany można wprowadzać i zatwierdzać bezpośrednio w systemie oraz zapisywać je w bazie danych - całkowicie elektronicznie.

Formaty wyświetlania właściwe dla zadań

uKonn-X umożliwia importowanie plików CAD, topologii i schematów elektrycznych, dzięki czemu każda osoba zaangażowana w projekt może bezproblemowo przełączać ilustracje potrzebnych informacji.

Idealna komunikacja

W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w instalacji operator może wygodnie przesłać je do działu planowania za pomocą zintegrowanej funkcji. To wspiera opracowanie instalacji, jednocześnie zapewniając odpowiednią dokumentację.

Pomiędzy działami i procesami

Wszystkie kroki całego procesu opracowania są idealnie połączone - Seamless Electrical Installation. Możliwe jest przypisanie ról i uprawnień indywidualnym użytkownikom - zgodnie z potrzebami. To usprawnia wymianę informacji między działami i zwiększa przejrzystość prac.

Mobilność i integracja

uKonn-X może być stosowany do różnych urządzeń końcowych, wpiera integrację skanerów, zewnętrznych urządzeń testujących i smartfonów.

Komponenty

Oprogramowanie

Oprogramowanie uKonn-X to interaktywna aplikacja, która wizualizuje poszczególne kroki procesu - dokładnie tam, gdzie to potrzebne.

Kompatybilne z: tabletami, laptopami, PC i urządzeniami mobilnymi.

Sprzęt

uKonn-X współpracuje z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak skanery. To umożliwia czytelną identyfikację potrzebnych przewodów i modułów.

Dane procesowe

Przegląd czytelnie opracowanych danych procesowych dla identyfikacji potrzeb szkoleniowych, optymalizacji potencjału i zmian maszyny.

Umów spotkanie

Aby umówić się na spotkanie i poznać uKonn-X, wystarczy wypełnić formularz – skontaktujemy się w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli chcesz wziąć udział w programie pilotażowym i współtworzyć z nami skuteczne rozwiązania, zaznacz odpowiednie pole w poniższym formularzu.

Proszę wpisać wynik działania matematycznego.
captcha
*Pole obowiązkowe
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...