Automatyka zdecentralizowana – zero cabinet | Murrelektronik

Automatyka zdecentralizowana – zero cabinet

Vario-X

Umów się na spotkanie

Klucz do transformacji cyfrowej

W świecie automatyki nie ma rzeczy niemożliwych. Próbuje się dosłownie wszystkiego. Cele są jasne: cyfrowe planowanie, prostsza i szybsza instalacja oraz uruchomienie, opłacalność i zrównoważony rozwój.

Murrelektronik umożliwia realizację tych coraz bardziej złożonych celów dzięki nowatorskim rozwiązaniom. Zdecentralizowana automatyzacja w systemie modułowym przygotowuje zakład na przyszłość. Zapewnia też przestrzeń i wydajność, gdy hale produkcyjne osiągają swoje limity.

Proste i inteligentne. Spersonalizowane.
Gotowe na przyszłość.

POBIERZ BROSZURĘ VARIO-X (PDF)

Zdecentralizowany system automatyki – zero cabinet

Znajduj mądre rozwiązania, upraszczaj instalacje, zwiększaj efektywność energetyczną, łącz technologie, decentralizuj, przejdź bezpośrednio na maszynę.

To wszystko osiągniesz dzięki Vario-X: w 100% zdecentralizowanemu systemowi automatyki bez szafy sterowniczej. System Vario-X realizuje coraz bardziej złożone wyzwania produkcyjne. Ten modułowy system oferuje rozwiązania dla każdej maszyny, opracowane w najdrobniejszych szczegółach. Umożliwia zaplanowanie i rozbudowę systemu zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki – jest elastyczny, skalowalny, kompaktowy i możliwy do zamontowania na maszynie.

Nasz zdecentralizowany system wyklucza potrzebę czasochłonnej instalacji. Czas konfiguracji i konfiguracji oraz eliminuje źródła błędów. Utrzymanie i przestoje są dostosowane do cykli produkcyjnych dzięki konserwacji zapobiegawczej. Choć brzmi to skomplikowanie, Murrelektronik sprawia, że to całkiem proste!

W automatyce przyszłości nie ma miejsca dla szaf sterowniczych.

Stacja Vario-X – widok boczny
Portrait Olaf Prein, Head of Global Business Unit Automation

Vario-X to otwarta, elastyczna i skalowalna platforma automatyzacji z maksymalną wydajnością na wszystkich poziomach i we wszystkich interfejsach. W automatyce przyszłości nie ma szaf sterowniczych i skompresowanego powietrza – jest sieć, połączenia wtykowe i opłacalność.

Olaf Prein, Head of Global Business Unit Automation, Murrelektronik

Proste i mądre

Vario-X to modułowa platforma automatyzacji oferująca indywidualne rozwiązania. Jest opracowana zgodnie wymaganiami Klienta i przenosi wszystkie komponenty dokładnie tam, gdzie są potrzebne. W skład systemu wchodzą:

Vario-X widok z góry z objaśnieniami komponentów

Po raz pierwszy wszystkie funkcje automatyki można zaimplementować w sposób całkowicie zdecentralizowany – bez szafy sterowniczej. Szczelne obudowy o stopniu ochrony IP67 (wodoszczelne i pyłoszczelne) są po prostu wpinane obok siebie na płycie montażowej ze zintegrowanymi profilami do mocowania na maszynie. Dzięki temu całą stację można z łatwością przytwierdzić do wszystkich popularnych systemów profilowych. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków ochronnych, a w skrajnych przypadkach obudowa wytrzymuje nawet nacisk zewnętrzny.

Dodatkowe korzyści w zakresie efektywności energetycznej i wymagań przestrzennych: gdy szafy sterownicze stają się zbędne, zmniejsza się potrzeba chłodzenia i zwiększa wolna przestrzeń, którą można wykorzystać na instalację dodatkowych urządzeń produkcyjnych, na przykład robotów.

Vario-X w porównaniu z tradycyjną szafa sterowniczą
Cyfrowy bliźniak

Cyfrowy bliźniak do planowania, instalacji, obsługi i serwisowania

Vario-X to nie tylko płyta montażowa, sterowanie, przewody itd. Zakład zautomatyzowany za pomocą Vario-X od samego początku posiada cyfrowego bliźniaka. To ruchomy obraz rzeczywistego zakładu w skali 1:1 ze wszystkimi funkcjami i parametrami przyszłego systemu – i to już w fazie projektowania, jeszcze przed zamówieniem i zamontowaniem pierwszego mechanicznego komponentu.

Umów się na spotkanie

Aby umówić się na spotkanie i poznać Vario-X wystarczy wypełnić formularz – skontaktujemy się i zorganizujemy spotkanie.

Proszę wpisać wynik działania matematycznego.
captcha
*Pole obowiązkowe
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...