Cyfrowa transformacja | Murrelektronik

Decydujący krok w przyszłość

Cyfryzacja jest możliwa dzięki decentralizacji

Tak działa cyfryzacja

Dziś wszędzie mówi się o cyfryzacji i transformacji, o tym, co konieczne i potrzebne oraz bez czego nie możemy się obejść. Producenci samochodów stają się twórcami oprogramowania. Co to oznacza dla przemysłu i automatyki? Czy rozpoznamy naszą branżę za dziesięć lat?

Biorąc pod uwagę tempo zmian nie możemy przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Z pewnością jednak możemy powiedzieć, że bez decentralizacji droga do cyfryzacji będzie długa i wyboista. Decentralizacja stanowi pierwszy, decydujący krok w kierunku cyfryzacji, zapowiadający sukces transformacji automatyki przemysłowej. Możemy wręcz stwierdzić, że dzięki niej wszystko stanie się o wiele prostsze.

Wszechstronne portfolio

Dlaczego jesteśmy tego tacy pewni? Ponieważ od lat koncentrujemy się na decentralizacji. Jako specjaliści z zakresu rozwiązań systemowych sami opracowaliśmy urządzenia niezbędne do transformacji cyfrowej (moduły sieciowe, switche, zasilacze, IO-Link, przewody i konektory). Mamy również solidne zaplecze programistyczne umożliwiające tworzenie cyfrowych bliźniąt. Możemy więc połączyć świat rzeczywisty i cyfrowy we wszechstronne portfolio automatyki. Każdego dnia stawiamy czoła wyzwaniu, jakim jest automatyzacja, rozwijamy ją i oferujemy cyfrową transformację naszym klientom.

Decentralizacja w DNA

Czerpiemy z własnego DNA - naszej otwartości na technologię. Wspieramy wszystkie interfejsy i protokoły, jesteśmy otwarci na przyszłe standardy i technologie. Wspieramy ich rozwój w odpowiednich konsorcjach. Dowodem tego jest nasze portfolio IO-Link oraz system automatyki Vario-X.

Decentralizacja w DNA

Zaawansowane rozwiązania i produkty

Produkty i rozwiązania idą w Murrelektronik w parze. Inteligentna integracja w kompletny system sprawia, że produkt staje się rozwiązaniem. Dlatego opracowujemy produkty tak, by potrafiły sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych klientów. To część naszej obietnicy: dostarczamy najlepsze rozwiązania. Stworzyliśmy wszechstronne portfolio umożliwiające naszym klientom cyfrową transformację. Solidne rozwiązania z jednego źródła. Oto kilka z nich:

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Produkcja przemysłowa i budowa maszyn mierzą się z czterema głównymi wyzwaniami: transformacja cyfrowa, potrzeba lepszych produktów, zwiększenia wydajności produkcji oraz zrównoważony rozwój. Technologia automatyki zdecentralizowanej pomaga stawić czoła tym wyzwaniom!

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Cyfrowy bliźniak rządzi

Dzięki know-how Murrelektronik w zakresie cyfrowych bliźniąt znajdziesz się w centrum wydarzeń. Cyfrowy obraz 1:1 prezentuje wszystkie funkcje i konfiguracje rzeczywistej maszyny lub zakładu – w wirtualnym modelu działa ten sam układ sterowania, który znajduje się na maszynie. Wirtualna rzeczywistość umożliwia umieszczenie maszyny w hali produkcyjnej.

Cyfrowy bliźniak wnosi istotny wkład w monitorowanie stanu technicznego i konserwację zapobiegawczą. Wykorzystanie sztucznej inteligencji staje się coraz prostsze: jeśli dane są wczytywane do odpowiedniego oprogramowania i narzędzi analitycznych, można wykryć niezgodności w procesie i rozpocząć działania mające na celu ich usunięcie już na wczesnym etapie. Długoterminowe analizy danych umożliwiają również określenie efektywności energetycznej danej konfiguracji, a symulacje różnych zmian procesów przynoszą informacje na temat możliwych oszczędności.

Cyfrowy bliźniak
Szybsze uruchomienie i konfiguracja za pomocą aplikacji

Smartfony i smartwatche sprawiły, że aplikacje oraz asystenci sterowani głosem i gestem stały się nieodłącznym elementem codzienności. Dlaczego więc nie mielibyśmy sterować maszynami za pomocą aplikacji? To skuteczne narzędzia skracające czas uruchomienia i znacznie ułatwiające prace instalatorów i operatorów. Celem jest konfiguracja zamiast programowania. Pracując w ten sposób firmy zachowują zdolność reagowania nawet wtedy, gdy brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Instalacja
systemowa

Jako specjalista w zakresie instalacji Murrelektronik wie, jak wielki jest potencjał oszczędności i jakich błędów można uniknąć dzięki systemowemu podejściu do instalacji. Dlatego zawsze postrzegamy drogę do transformacji cyfrowej jako połączenie decentralizacji i efektywnych koncepcji instalacji.

Umów się na spotkanie!

Wolisz rozmawiać z ludźmi zamiast cyfrowych bliźniaków? Szczerze mówiąc my też. Dlatego zapraszamy do wypełnienia formularza – skontaktujemy się możliwie najszybciej.

Proszę wpisać wynik działania matematycznego.
captcha
*Pole obowiązkowe
Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...