Decydujący krok w przyszłość
Dziś wszędzie mówi się o cyfryzacji i transformacji, o tym, co konieczne i potrzebne oraz bez czego nie możemy się obejść. Producenci samochodów stają się twórcami oprogramowania. Co to oznacza dla przemysłu i automatyki? Czy rozpoznamy naszą branżę za dziesięć lat?
Biorąc pod uwagę tempo zmian nie możemy przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Z pewnością jednak możemy powiedzieć, że bez decentralizacji droga do cyfryzacji będzie długa i wyboista. Decentralizacja stanowi pierwszy, decydujący krok w kierunku cyfryzacji, zapowiadający sukces transformacji automatyki przemysłowej. Możemy wręcz stwierdzić, że dzięki niej wszystko stanie się o wiele prostsze.
Dlaczego jesteśmy tego tacy pewni? Ponieważ od lat koncentrujemy się na decentralizacji. Jako specjaliści z zakresu rozwiązań systemowych sami opracowaliśmy urządzenia niezbędne do transformacji cyfrowej (moduły sieciowe, switche, zasilacze, IO-Link, przewody i konektory). Mamy również solidne zaplecze programistyczne umożliwiające tworzenie cyfrowych bliźniąt. Możemy więc połączyć świat rzeczywisty i cyfrowy we wszechstronne portfolio automatyki. Każdego dnia stawiamy czoła wyzwaniu, jakim jest automatyzacja, rozwijamy ją i oferujemy cyfrową transformację naszym klientom.
Czerpiemy z własnego DNA - naszej otwartości na technologię. Wspieramy wszystkie interfejsy i protokoły, jesteśmy otwarci na przyszłe standardy i technologie. Wspieramy ich rozwój w odpowiednich konsorcjach. Dowodem tego jest nasze portfolio IO-Link oraz system automatyki Vario-X.
Produkty i rozwiązania idą w Murrelektronik w parze. Inteligentna integracja w kompletny system sprawia, że produkt staje się rozwiązaniem. Dlatego opracowujemy produkty tak, by potrafiły sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych klientów. To część naszej obietnicy: dostarczamy najlepsze rozwiązania. Stworzyliśmy wszechstronne portfolio umożliwiające naszym klientom cyfrową transformację. Solidne rozwiązania z jednego źródła. Oto kilka z nich:
IO-Link oznacza instalację typu plug and play w technologii automatyki. Zwłaszcza w kontekście coraz bardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych i fabryk, w których gromadzi się i przetwarza coraz większą ilość danych. Standaryzacja komunikacji zapewnia maksymalną przejrzystość od poziomu urządzenia do chmury. Poszerzyliśmy właśnie portfolio naszych urządzeń IO-Link o moduły sieciowe IP67: MVK Pro i IMPACT67 Pro. Te nowe mastery są dostępne dla PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT. Posiadają osiem portów master klasy A/B i można je łączyć szeregowo za pomocą dwóch konektorów M12 z kodowaniem L.
Kamery do przemysłowej identyfikacji optycznej są niezbędne w Przemyśle 4.0 oraz AI. Systemy wizyjne stają się coraz ważniejsze w produkcji i logistyce. Mamy w tym zakresie rozwiązania dla instalacji zdecentralizowanych i jesteśmy solidnym partnerem w dostarczaniu zasilania oraz zarządzaniu sygnałami i danymi w systemach wizyjnych. Oferujemy switche i moduły, które można instalować bezpośrednio na maszynie oraz odpowiednie, wysokowydajne, prefabrykowane konektory.
Wszystko w jednym. Zdobywca wielu nagród – nasz system automatyki zdecentralizowanej Vario-X – zastępuje szafy sterownicze, stanowiąc przełomowy krok w kierunku transformacji cyfrowej. Ten modułowy, niezwykle elastyczny system po raz pierwszy w pełni decentralizuje wszystkie funkcje automatyki – szafy sterownicze nie są już potrzebne. Vario-X przenosi technologię urządzeń bezpośrednio na maszynę, zapewniając niezawodne zarządzanie zasilaniem, sygnałami i danymi podczas integracji serwonapędów. To system tak innowacyjny, że już na starcie wygrał dwie prestiżowe nagrody.
Produkcja przemysłowa i budowa maszyn mierzą się z czterema głównymi wyzwaniami: transformacja cyfrowa, potrzeba lepszych produktów, zwiększenia wydajności produkcji oraz zrównoważony rozwój. Technologia automatyki zdecentralizowanej pomaga stawić czoła tym wyzwaniom!
Dzięki know-how Murrelektronik w zakresie cyfrowych bliźniąt znajdziesz się w centrum wydarzeń. Cyfrowy obraz 1:1 prezentuje wszystkie funkcje i konfiguracje rzeczywistej maszyny lub zakładu – w wirtualnym modelu działa ten sam układ sterowania, który znajduje się na maszynie. Wirtualna rzeczywistość umożliwia umieszczenie maszyny w hali produkcyjnej.
Cyfrowy bliźniak wnosi istotny wkład w monitorowanie stanu technicznego i konserwację zapobiegawczą. Wykorzystanie sztucznej inteligencji staje się coraz prostsze: jeśli dane są wczytywane do odpowiedniego oprogramowania i narzędzi analitycznych, można wykryć niezgodności w procesie i rozpocząć działania mające na celu ich usunięcie już na wczesnym etapie. Długoterminowe analizy danych umożliwiają również określenie efektywności energetycznej danej konfiguracji, a symulacje różnych zmian procesów przynoszą informacje na temat możliwych oszczędności.
Smartfony i smartwatche sprawiły, że aplikacje oraz asystenci sterowani głosem i gestem stały się nieodłącznym elementem codzienności. Dlaczego więc nie mielibyśmy sterować maszynami za pomocą aplikacji? To skuteczne narzędzia skracające czas uruchomienia i znacznie ułatwiające prace instalatorów i operatorów. Celem jest konfiguracja zamiast programowania. Pracując w ten sposób firmy zachowują zdolność reagowania nawet wtedy, gdy brakuje wykwalifikowanych pracowników.
Jako specjalista w zakresie instalacji Murrelektronik wie, jak wielki jest potencjał oszczędności i jakich błędów można uniknąć dzięki systemowemu podejściu do instalacji. Dlatego zawsze postrzegamy drogę do transformacji cyfrowej jako połączenie decentralizacji i efektywnych koncepcji instalacji.
Wolisz rozmawiać z ludźmi zamiast cyfrowych bliźniaków? Szczerze mówiąc my też. Dlatego zapraszamy do wypełnienia formularza – skontaktujemy się możliwie najszybciej.