IO-Link | Murrelektronik
IO-Link Murrelektronik

IO-Link
upraszcza instalacje

Procesy produkcyjne stają się szybsze i bardziej elastyczne, w efekcie bardziej dochodowe. Podczas procesu produkcyjnego w nowoczesnych maszynach i zakładach gromadzonych jest wiele danych. Integracja urządzeń IO-Link upraszcza zbieranie i obsługę danych, tworząc przejrzystość od czujnika/elementu wykonawczego do chmury. Murrelektronik jest ekspertem w zakresie integracji urządzeń IO-Link w Twojej instalacji.

Wolfgang Wiedemann, ekspert IO-Link

Standard komunikacji IO-Link sprawia, że maszyny są bardziej wydajne, elastyczne i ekonomiczne. Murrelektronik tworzy infrastrukturę do transmisji danych.

Wolfgang Wiedemann, ekspert IO-Link

Dlaczego IO-Link?

IO-Link skraca czas uruchomienia

Dane konfiguracyjne inteligentnych czujników lub elementów wykonawczych wychodzą bezpośrednio z systemu sterowania. Nie trzeba ich konfigurować ręcznie, dzięki czemu konfiguracja maszyny jest szybsza.

IO-Link rewolucjonizuje utrzymanie ruchu

Urządzenia IO-Link stale generują przejrzyste, tekstowe dane procesowe, dzięki czemu serwisanci zyskują wgląd w procesy i stan aplikacji. Naprawy mogą być planowane, a nowe procedury utrzymania ruchu, w tym opcja zdalnej konserwacji, można przygotować przed wystąpieniem awarii.

IO-Link obniża koszty

Komunikacja IO-Link nie wymaga ekranowanych przewodów. Zamiast tego można zastosować tańsze, standardowe konektory M12 lub M8. System sterowania nie wymaga już kosztownych kart analogowych, a konfigurowalne czujniki i elementy wykonawcze minimalizują liczbę wymaganych wersji. W efekcie procesy zaopatrzenia są uproszczone, a w magazynach potrzeba mniej miejsca, dzięki czemu koszty bezpośrednie są niższe.

IO-Link zwiększa produktywność

Konfiguracje urządzeń IO-Link są zapisywane w urządzeniu master. Jeśli konieczna jest wymiana urządzenia, konfigurację można przenieść bezpośrednio na nowy komponent. To przyspiesza i ułatwia proces wymiany i znacząco skraca się czas przestoju.

IO-Link z Murrelektronik

Murrelektronik jest ekspertem w realizacji koncepcji instalacji dopasowanych do Twojej aplikacji. Z Twoją pomocą analizujemy instalacje i maszyny, zwracając szczególną uwagę na liczbę  i lokalizację wejść i wyjść, w które wbudowane są czujniki, elementy wykonawcze i inteligentne urządzenia. Bazując na naszym doświadczeniu w branży i Twojej wiedzy z pierwszej ręki na temat zakładu, możemy wybrać koncepcję instalacji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, każdą łączy jedno: IO-Link. 

Kompaktowe moduły sieciowe Murrelektronik (MVK Metal, Impact67 i Solid67) są wyposażone w porty IO-Link, które umożliwiają łatwą i szybką integrację urządzeń IO-Link z instalacją. Murrelektronik oferuje również MVK Fusion - samodzielny moduł sieciowy, który pozwala na podłączenie standardowych IO, aplikacji safety i urządzeń IO-Link w jednym module.

Inna możliwość Cube67 - kompaktowy, moduł sieciowy Murrelektronik. Integrując moduł master Cube67 IO-Link ze swoją instalacją Cube można podłączyć do 128 urządzeń IO-Link do jednego węzła sieciowego.

Aby zmaksymalizować opłacalność instalacji IO-Link, Murrelektronik posiada szeroką ofertę akcesoriów, w tym moduły IO-Link, przetworniki analogowe i sprzęgła indukcyjne. Moduły umożliwiają łatwe zwielokrotnienie liczby cyfrowych portów IO, a przetwornik analogowy można wykorzystać do podłączania analogowych czujników i elementów wykonawczych do urządzenia IO-Link master. Nasze sprzęgło indukcyjne zapewnia bezdotykową komunikację IO-Link przez szczelinę powietrzną - IO-Link master i inne urządzenia można parować i rozdzielać niemal natychmiast (w ok. 10 ms), dzięki czemu wymiana narzędzi jest szybka i łatwa. Murrelektronik oferuje również zasilacz Emparro67 Hybrid o stopniu ochrony IP67 z wbudowaną funkcjonalnością IO-Link umożliwiającą zbieranie danych diagnostycznych i charakterystyki pracy.

Plik IODD (IO Device Description) to plik opisu dla urządzeń IO-Link. Zawiera informacje identyfikacyjne, konfigurację urządzenia, dane procesowe i diagnostyczne, funkcje komunikacyjne i inne. Dzięki węzłowi sieciowemu Cube67 Ethernet/IP użytkownik może zbudować własną bibliotekę plików IODD. Wszystkie urządzenia IO-Link zintegrowane w systemie Cube67 można konfigurować na interfejsie webowym Cube, co eliminuje konieczność korzystania z plików AOI urządzeń IO-Link. Posiada również dodatkową funkcję uruchamiania i rozwiązywania problemów urządzeń IO-Link bez sterownika. Dzięki modułom sieciowym MVK Metal i Impact67 Murrelektronik pliki IODD są przechowywane w pliku GSDML. 

Jeśli czujniki IO-Link, wyspy zaworowe lub inne urządzenia są wbudowane w instalację, użytkownicy mogą uzyskać bezpośredni dostęp do tych baz danych przez interfejs webowy lub standardowe narzędzie inżynieryjne. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie, a czasochłonne czynności, takie jak import plików, należą do przeszłości. Integracja odbywa się w rekordowo krótkim czasie.

Ucz się od nas!

Murrelektronik odpowie na wszystkie pytania dotyczące IO-Link. Mamy produkty i rozwiązania umożliwiające integrację urządzeń IO-Link z Twoimi instalacjami. Potrzebujesz odpowiedzi? Z przyjemnością popracujemy z Tobą w Twoim zakładzie. 

 

Zestaw narzędzi: Cube67 aplikacja IO-Link  White Paper: IO-Link 

White Paper: rozwiązania IO-Link  Broszura: IO-Link ułatwia instalację

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...