Zalety IO-Link | Murrelektronik
Murrelektronik IO-Link

IO-Link sprawia
że instalacja jest łatwa

Procesy produkcyjne stają się szybsze i bardziej elastyczne, a co za tym idzie - bardziej dochodowe. W trakcie procesu produkcyjnego wiele danych gromadzonych jest w nowoczesnych maszynach i zakładach. Integracja urządzeń IO-Link upraszcza zbieranie i obsługę danych, tworząc jednocześnie przejrzystość od poziomu czujnika-elementu wykonawczego do chmury. Murrelektronik jest Twoim ekspertem, jeśli chodzi o integrację urządzeń IO-Link w Twojej instalacji. 

Wolfgang Wiedemann - Head of Application & Sales Support

Standard komunikacji IO-Link sprawia, że maszyny są bardziej wydajne, elastyczne i ekonomiczne. Murrelektronik tworzy infrastrukturę do transmisji danych.

Wolfgang Wiedemann, specjalista ds. IO-Link

Dlaczego właśnie IO-Link?

IO-Link skraca czas rozruchu

Dane konfiguracyjne dla inteligentnych czujników lub elementów wykonawczych pochodzą bezpośrednio z systemu sterowania i nie muszą być konfigurowane ręcznie, dzięki czemu konfiguracja maszyny jest szybsza.

IO-Link rewolucjonizuje konserwację

Ponieważ urządzenia IO-Link stale generują przejrzyste tekstowe dane procesowe, technicy serwisowi zyskują wgląd w procesy i warunki aplikacji. Naprawy mogą być zaplanowane, a nowe procedury konserwacyjne, w tym opcja zdalnej konserwacji, mogą być ustalone przed wystąpieniem awarii na pełną skalę. 

IO-Link obniża koszty

Komunikacja IO-Link nie wymaga ekranowanych kabli. Zamiast tego można zastosować tańsze, standardowe złącza M12 lub M8. System sterowania nie wymaga już kosztownych kart analogowych, a konfigurowalne czujniki i elementy wykonawcze minimalizują liczbę wymaganych wersji. W rezultacie procesy zaopatrzenia są uproszczone, a w magazynach potrzeba mniej miejsca, dzięki czemu koszty bezpośrednie są niższe. 

IO-Link zwiększa produktywność

W przypadku IO-Link konfiguracje urządzeń są zapisywane w urządzeniu głównym. Wobec konieczności wymiany urządzenia konfiguracja może zostać przeniesiona bezpośrednio na nowy komponent. Dzięki temu proces wymiany jest szybszy i łatwiejszy, a jednocześnie znacznie skraca się czas przestoju. 

IO-Link z firmy Murrelektronik

Murrelektronik jest ekspertem, jeśli chodzi o realizację koncepcji instalacji dostosowanych do Twoich aplikacji. Z Twoją pomocą analizujemy Twoje instalacje i maszyny - zwracając szczególną uwagę zarówno na liczbę, jak i lokalizację wejść i wyjść, w które wbudowane są czujniki, elementy wykonawcze i inteligentne urządzenia. Bazując na naszym doświadczeniu branżowym i Twojej wiedzy z pierwszej ręki na temat zakładu, możemy wybrać koncepcję instalacji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, każda koncepcja ma pewien wspólny element: IO-Link. 

Kompaktowe moduły sieci polowej Fieldbus firmy Murrelektronik (MVK Metal, Impact67 i Solid67) są wyposażone w porty IO-Link. Pozwalają one na łatwą i szybką integrację urządzeń IO-Link z instalacją. Murrelektronik oferuje również MVK Fusion, samodzielny moduł sieci polowej Fieldbus, który pozwala na podłączenie standardowych IO, aplikacji bezpieczeństwa i urządzeń IO-Link w tym samym module. 

Inną opcją jest Cube67, kompaktowy, modułowy system sieci polowej Fieldbus firmy Murrelektronik. Dzięki integracji głównego urządzenia IO-Link Cube67 z instalacją Cube można podłączyć do 128 urządzeń IO-Link na jednym węźle magistrali.

Murrelektronik oferuje szeroką gamę akcesoriów, w tym koncentratory IO-Link, przetworniki analogowe i sprzęgła indukcyjne aby zmaksymalizować rentowność instalacji IO-Link. Koncentratory pozwalają na łatwe zwielokrotnienie liczby cyfrowych portów IO, natomiast przetwornik analogowy może być wykorzystany do podłączenia czujników analogowych i elementów wykonawczych do głównego urządzenia IO-Link. Nasze złącze indukcyjne komunikację IO-Link przez szczelinę powietrzną - urządzenie główne IO-Link oraz inne urządzenia mogą być sparowane i rozdzielone niemal natychmiast (ok. 10 ms), dzięki czemu wymiana narzędzi jest szybka i łatwa. Murrelektronik oferuje nawet zasilacz o stopniu ochrony IP67, Emparro67 Hybrid, który posiada wbudowaną funkcję IO-Link do zbierania danych diagnostycznych i charakterystyki pracy.

Plik IODD (IO Device Description) jest plikiem opisu urządzenia dla urządzeń IO-Link. Zawiera on informacje identyfikacyjne, konfigurację urządzenia, dane procesowe i diagnostyczne, funkcje komunikacyjne i inne. Dzięki węzłowi magistrali Cube67 Ethernet/IP użytkownik może zbudować własną bibliotekę plików IODD. Wszystkie urządzenia IO-Link zintegrowane poprzez system Cube67 mogą być konfigurowane na interfejsie sieciowym Cube. Interfejs sieciowy eliminuje konieczność korzystania z plików AOI urządzeń IO-Link. Posiada również dodatkową wbudowaną funkcję uruchamiania i rozwiązywania problemów z urządzeniami IO-Link bez sterownika. Dzięki modułom sieci polowej Fieldbus MVK Metal i Impact67 firmy Murrelektronik pliki IODD są przechowywane w pliku GSDML. 

Jeśli czujniki IO-Link, terminale zaworowe lub inne urządzenia są wbudowane w instalację, użytkownicy mogą uzyskać bezpośredni dostęp do tych baz danych poprzez interfejs internetowy lub standardowe narzędzie inżynieryjne. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie, a czasochłonne czynności, takie jak import plików, należą do przeszłości. Integracja odbywa się w rekordowo krótkim czasie. 

Ucz się od nas!

Murrelektronik odpowie na wszystkie pytania dotyczące IO-Link. Dysponujemy produktami i rozwiązaniami umożliwiającymi integrację urządzeń IO-Link z Twoimi instalacjami. Aby dowiedzieć się więcej, zaplanuj wizytę w jednym z naszych salonów lub dołącz do nas na zbliżających się warsztatach IO-Link. Potrzebujesz odpowiedzi wcześniej? Cieszymy się, że możemy pracować z Tobą osobiście w Twoim zakładzie. 

 

Zestaw narzędzi: Cube67 aplikacja IO-Link  White Paper: IO-Link 

White Paper: rozwiązania IO-Link  Broszura: IO-Link ułatwia instalację

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...