Moduł fieldbus MVK Fusion | Murrelektronik
Murrelektronik  MVK Fusion

MVK Fusion

Funkcje Murrelektronik MVK Fusion

Moduł sieci polowej Fieldbus MVK Fusion firmy Murrelektronik jest okazją do standaryzacji procesów modułowych, otwierając jednocześnie drzwi strategiom jednomodułowym.

Moduł PROFINET/PROFIsafe łączy w sobie trzy podstawowe funkcje technologii instalacyjnej:

  • Standardowe cyfrowe czujniki i elementy wykonawcze
  • Cyfrowe czujniki bezpieczeństwa i elementy wykonawcze
  • IO-Link

Połączenie to jest nowe i innowacyjne. Umożliwia ono realizację unikalnych i przełomowych koncepcji automatyzacyjnych. Instalacja staje się prostsza i szybsza. 

MVK Fusion ułatwia skomplikowane konfiguracje, ponieważ mogą one być wykonane w całości przez narzędzie inżynieryjne w systemie kontroli bezpieczeństwa. Twórcy oprogramowania i inżynierowie elektrycy nie potrzebują już dogłębnej wiedzy na temat narzędzi i podręczników innych producentów. 

MVK Fusion pozwala na zastosowanie mniejszej ilości modułów sieci polowej Fieldbus na jednostkę. Niektóre aplikacje mogą wymagać tylko jednego modułu. Otwiera to nowe możliwości dla wielu aplikacji automatyki! 

Murrelektronik MVK Fusion
Murrelektronik I MVK Fusion Maximale
Jeden moduł z wielkim zasięgiem

To, co sprawia, że moduł sieci polowej Fieldbus MVK Fusion jest wyjątkowy, to jego różnorodność. Łączy on w sobie trzy podstawowe funkcje: standardowe cyfrowe czujniki i elementy wykonawcze, cyfrowe czujniki bezpieczeństwa i elementy wykonawcze oraz IO-Link. MVK Fusion upraszcza instalację, minimalizując liczbę wymaganych modułów. 

Murrelektronik I MVK Fusion Maximale
Elastyczność w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem

MVK Fusion integruje wszystkie aspekty bezpieczeństwa w jednym module: z trzema dwukanałowymi wejściowymi portami bezpieczeństwa, jednym wyjściowym portem bezpieczeństwa z dwoma wyjściami bezpieczeństwa oraz jednym portem IO-Link klasy B z bezpiecznym wyłączeniem. MVK Fusion pozwala osiągnąć wysokie standardy bezpieczeństwa chroniące zarówno człowieka, jak i maszynę. 

Murrelektronik I MVK Fusion Safety
Konfiguracja bezpieczeństwa za pomocą kliknięcia myszy

MVK Fusion sprawia, że konfiguracja czujników bezpieczeństwa i elementów wykonawczych jest niezwykle łatwa: należy wybrać funkcję bezpieczeństwa w narzędziu do projektowania systemów sterowania bezpieczeństwem, a konfiguracja odbywa się za pomocą kilku kliknięć myszką, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania specyficznego dla danego producenta.

Murrelektronik I MVK Fusion High
Wysoka wydajność

MVK Fusion doskonale nadaje się do zastosowań wymagających dużej mocy, w których nie można zrezygnować z niezawodności. MVK Fusion jest odpowiedni do zastosowań w klasie zgodności C (IRT), urządzeniach współdzielonych oraz w klasie odporności na obciążenie sieci Netload Class III. 

Murrelektronik MVK Fusion

Szeroki zakres zastosowań i wszechstronna diagnostyka

  • Solidna metalowa obudowa, niezwykle odporna na iskry spawalnicze
  • Zintegrowany serwer internetowy, który przechowuje błędy
  • Praktyczny przełącznik obrotowy do ustawiania adresów bezpieczeństwa
  • Opcjonalny radiator dostępny dla skrajnych temperatur
  • Zastosowanie na wysokościach do 3000 metrów (10 000 stóp)
  • Wszechstronna diagnostyka szybko wykrywa błędy
Murrelektronik kierownik ds. rozwoju produktu Michael Greiner portret

Dzięki naszemu modułowi sieci polowej Fieldbus MVK Fusion postępujemy w kierunku standaryzacji procesów modułowych dla użytkowników. Pozwala to na realizację nowych koncepcji, które są przełomowe dla branży automatyki.

Michael Greiner, kierownik ds. rozwoju produktu

Pobierz broszurę!

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...