Murrelektronik wygrywa nagrodę za innowacyjność TOP100 | Murrelektronik

24. lipiec 2019

Murrelektronik wygrywa nagrodę za innowacyjność TOP100

Kluczowe kompetencje dla Innowacyjności

Murrelektronik ma intuicyjne wyczucie innowacji. Globalny gracz i firma rodzinna z Oppenweiler otrzymała wyróżnienie za montaż. Specjalista w dziedzinie automatyki został uznany za jednego z najlepszych w konkursie na innowacje TOP 100.

28 czerwca nagrodę wręczył znany naukowiec i prezenter telewizyjny Ranga Yogeshwar jako mentor ugruntowanego konkursu we frankfurckiej Hali Stulecia.

Pod egidą profesora Nikolausa Franke'a (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu) zarządzanie innowacyjnością MŚP i wynikające z tego sukcesy były oceniane w oparciu o metodę naukową. W tej niezależnej procedurze selekcji Murrelektronik uzyskał szczególnie dobre wyniki w kategorii "Orientacja zewnętrzna - otwarta innowacja". Nagroda: firma, której wizją i misją jest optymalizacja maszyn i instalacji, a tym samym uzyskanie przewagi konkurencyjnej dla swoich klientów, po raz drugi po 2008 r. znalazła się w elitarnym gronie innowacyjności.

Murrelektronik został założony w 1975 roku przez Franza Hafnera i jest kluczowym graczem w dziedzinie automatyki. Decentralizacja jest specjalnością firmy. Osiąga się to poprzez optymalne połączenie warstwy sterującej maszyn i instalacji z warstwą czujnikowo-siłownikową za pomocą sprawdzonych koncepcji i innowacyjnych technologii. Szczególny nacisk kładzie się na inżynierię bezpieczeństwa, wysokowydajne systemy zasilania i obszerne portfolio dla instalacji sieciowych. Murrelektronik koncentruje się na włączeniu komponentów IO-Link i sprawia, że droga klientów do przemysłu 4.0 jest bardziej płynna.

A innowacyjność jest jednym z kluczy do sukcesu. Z tego powodu Murrelektronik konsekwentnie wybiera współpracę z klientami i partnerami zewnętrznymi przy opracowywaniu nowych produktów. Firma przedstawia swoje projekty rozwojowe wybranej grupie klientów podczas regularnych "Dni Innowacji" i zleca im krytyczną ocenę projektów. Gwarantuje to, że innowacje nabierają dużego znaczenia praktycznego i nadają się do zastosowania w różnych branżach.

Doskonałym przykładem sukcesu tego podejścia jest inteligentny system monitoringu energetycznego Mico Pro, który został opracowany w ścisłej współpracy z firmami z branży budowy maszyn i instalacji. Jak wyjaśnia dyrektor zarządzający Murrelektronik Jürgen Zeltwanger: "System ten monitoruje obwody elektryczne i reaguje w przypadku przeciążenia i awarii na możliwie jak najwcześniejszym etapie, ale tak wcześnie, jak to konieczne. W ten sposób wydłuża się czas pracy maszyn, co w praktyce jest absolutną koniecznością. Pokazuje to, jak Murrelektronik udaje się bezpośrednio przełożyć procesy innowacyjne na praktyczne rozwiązania, które przynoszą natychmiastowe ulepszenia dla klientów.

Dyrektor zarządzający Murrelektronik Jürgen Zeltwanger jest zachwycony nagrodą: "Wiemy, jak ważna jest siła innowacji na rynku jako podstawa dobrej i przyszłościowej pozycji. Współpraca z klientami okazała się w przeszłości czynnikiem sukcesu i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ją wspierać. Odnowiony ranking TOP 100 jest zarówno potwierdzeniem, jak i zachętą do dalszego rozwoju tego, co już teraz jest niezwykle innowacyjnym klimatem. Otwarcie naszego nowego centrum rozwoju, w które zainwestowaliśmy 6,5 mln euro, jest kluczowym elementem tego przedsięwzięcia".

Bernhard Bühler jest głównym przedstawicielem Oppenweiler, społeczności, w której Murrelektronik ma swoją siedzibę. Również on z zadowoleniem przyjmuje nagrodę dla lokalnej firmy rodzinnej: "Jako major jestem bardzo dumny, że firma z Oppenweiler wyznacza krajowe i międzynarodowe standardy. Podejmuje ona wyzwania w dziedzinie konkurencji, która staje się coraz bardziej globalna i cyfrowa. W tym procesie Murrelektronik wzmacnia swój dobry wizerunek i my, jako społeczność lokalna, również na tym korzystamy".

Konkurs TOP 100

Znak jakości TOP 100 za wybitną siłę innowacyjną i sukces przyznawany jest MŚP od 1993 roku. Na czele naukowego kierownictwa stoi od 2002 r. prof. dr Nikolaus Franke. Franke jest założycielem i prezesem Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu. Mentor TOP 100 jest dziennikarzem naukowym i prezenterką Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Fraunhofer-Gesellschaft for the Promotion of Applied Research oraz BVMW (Niemieckie Stowarzyszenie MŚP).

Autor: MacKenzie Regorsek

Najnowsze wiadomości z naszej firmy

Środki bezpieczeństwa stosowane przez Murrelektronik w związku z koronawirusem (COVID-19)

W tym trudnym czasie chcielibyśmy zapewnić Państwa, jako naszych wieloletnich partnerów, że pracownicy Murrelektronik robią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać łańcuchy dostaw i…

Dowiedz się więcej

Co sprawia, że magia teatru działa

Świat teatru to miejsce magiczne, w którym opowiadane historie ożywają przed oczami publiczności. Sceny, postaci i rekwizyty przenoszą nas w świat wyobraźni. Nieważne czy to…

Dowiedz się więcej

Ośrodek badawczo-rozwojowy w nowej siedzibie

Ośrodek badawczo-rozwojowy w nowej siedzibie

Dowiedz się więcej

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...