Murrelektronik wygrywa nagrodę za innowacyjność TOP100 | Murrelektronik

24. lipca 2019

Murrelektronik wygrywa nagrodę za innowacyjność TOP100

Murrelektronik ma intuicyjne wyczucie innowacji. Rodzinna firma z Oppenweiler otrzymała wyróżnienie za montaż. Specjalista w dziedzinie automatyki został uznany za jednego z najlepszych w konkursie na innowacje TOP 100.

Top 100 - Murrelektronik

28. czerwca nagrodę wręczył znany naukowiec i prezenter telewizyjny Ranga Yogeshwar - mentor ugruntowanego konkursu we frankfurckiej Hali Stulecia.

Pod egidą profesora Nikolausa Franke'a (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu) zarządzanie innowacyjnością MŚP i wynikające z tego sukcesy były oceniane w oparciu o metodę naukową. W tej niezależnej procedurze selekcji Murrelektronik uzyskał szczególnie dobre wyniki w kategorii „Orientacja zewnętrzna - otwarta innowacja”. Nagroda: firma, której wizją i misją jest optymalizacja maszyn i instalacji, a tym samym uzyskanie przewagi konkurencyjnej dla swoich klientów, po raz drugi po 2008 r. znalazła się w elitarnym gronie innowacyjności.

Murrelektronik został założony w 1975 roku przez Franza Hafnera i jest kluczowym graczem w dziedzinie automatyki. Decentralizacja jest specjalnością firmy. Osiąga się to poprzez optymalne połączenie warstwy sterującej maszyn i instalacji z warstwą czujnikowo-siłownikową za pomocą sprawdzonych koncepcji i innowacyjnych technologii. Szczególny nacisk kładzie się na inżynierię bezpieczeństwa, wysokowydajne systemy zasilania i obszerne portfolio dla instalacji sieciowych. Murrelektronik koncentruje się na włączeniu komponentów IO-Link i sprawia, że droga klientów do przemysłu 4.0 jest bardziej płynna.

Innowacyjność jest jednym z kluczy do sukcesu. Z tego powodu Murrelektronik konsekwentnie wybiera współpracę z klientami i partnerami zewnętrznymi przy opracowywaniu nowych produktów. Firma przedstawia swoje projekty rozwojowe wybranej grupie klientów podczas regularnych „Dni Innowacji” i zleca im krytyczną ocenę projektów. Gwarantuje to, że innowacje nabierają dużego znaczenia praktycznego i nadają się do zastosowania w różnych branżach.

Doskonałym przykładem sukcesu tego podejścia jest inteligentny system monitoringu energetycznego Mico Pro, który został opracowany w ścisłej współpracy z firmami z branży budowy maszyn i instalacji. Jak wyjaśnia dyrektor zarządzający Murrelektronik Jürgen Zeltwanger: „System ten monitoruje obwody elektryczne i reaguje w przypadku przeciążenia i awarii na możliwie jak najwcześniejszym etapie, ale tak wcześnie, jak to konieczne. W ten sposób wydłuża się czas pracy maszyn, co w praktyce jest absolutną koniecznością.” Pokazuje to, jak Murrelektronik przekłada procesy innowacyjne na praktyczne rozwiązania, które przynoszą natychmiastowe ulepszenia dla klientów.

Dyrektor zarządzający Murrelektronik Jürgen Zeltwanger jest zachwycony nagrodą: „Wiemy, jak ważna jest siła innowacji na rynku jako podstawa dobrej i przyszłościowej pozycji. Współpraca z klientami okazała się w przeszłości czynnikiem sukcesu i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ją wspierać. Odnowiony ranking TOP 100 jest zarówno potwierdzeniem osiągnięć, jak i zachętą do dalszego rozwoju tego, co już teraz jest niezwykle innowacyjne. Otwarcie naszego nowego centrum rozwoju, w które zainwestowaliśmy 6,5 mln euro, jest kluczowym elementem tego przedsięwzięcia”.

Bernhard Bühler jest głównym przedstawicielem Oppenweiler - społeczności, w której Murrelektronik ma swoją siedzibę. Również on z zadowoleniem przyjmuje nagrodę dla lokalnej firmy rodzinnej: „Jako major jestem bardzo dumny, że firma z Oppenweiler wyznacza krajowe i międzynarodowe standardy. Podejmuje ona wyzwania w dziedzinie konkurencji, która staje się coraz bardziej globalna i cyfrowa. W tym procesie Murrelektronik wzmacnia swój dobry wizerunek i my, jako społeczność lokalna, również na tym korzystamy”.

Konkurs TOP 100

Znak jakości TOP 100 za wybitną siłę innowacyjną i sukces przyznawany jest MŚP od 1993 roku. Na czele naukowego kierownictwa od 2002 r. stoi prof. dr Nikolaus Franke - założyciel i prezes Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu. Mentorką TOP 100 jest dziennikarka naukowa i prezenterka Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Fraunhofer-Gesellschaft for the Promotion of Applied Research oraz BVMW (Niemieckie Stowarzyszenie MŚP).

Autor: MacKenzie Regorsek

Najnowsze wiadomości z naszej firmy

Czerwiec 2024 w Murrelektronik

Czerwiec rozpoczęliśmy Poznańskimi targami ITM. To był również pierwszy raz, kiedy postanowiliśmy przetestować #MurrVana co spotkało się z entuzjazmem odwiedzających.  Nie…

Dowiedz się więcej

Nieczynne linie telefoniczne 17-18 czerwca 2024 roku

Dowiedz się więcej

ITM Industry Europe

Dowiedz się więcej

Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...