Customer reference Somic | Murrelektronik
Somic
Somic

SOMIC Verpackungs­maschinen,
Amerang

Obniż koszty o 30% dzięki rozwiązaniom systemowym

Więcej informacji
Somic
 

Firma SOMIC Verpackungsmaschinen GmbH & Co. KG projektuje i buduje maszyny pakujące do wtórnego i końcowego pakowania żywności, wyrobów cukierniczych, karmy dla zwierząt i innych produktów w trzech zakładach: Amerang i Haag w Niemczech oraz Eagen w USA.

>50 Mln. € Sprzedaż
400 Liczba pracowników na świecie

Co 6rma SOMIC chciała osiągnąć wprowadzając nową koncepcję maszyny SOMIC 424?

  • Celem było wprowadzenie nowego sposobu myślenia o inżynierii systemowej, w którym instalacje maszynowe budowane są z modułowych, zestandaryzowanych komponentów.

SOMIC o nowej koncepcji maszyny i współpracy z Murrelektronik:

  • W oparciu o istniejący od 2010 mechatroniczny system modułowy maszyny oraz wprowadzeniu zestandaryzowanych jednostek funkcyjnych postanowiliśmy wprowadzić do tego systemu technologię instalacji maszyn.
  • Pomysł zde(niowania kluczowych funkcji maszyny jako struktury ułatwiło budowę, uruchomienie, analizę diagnostyczną, utrzymanie i serwisowanie maszyn pakujących.
  • Stosując system Cube, Murrelektronik wprowadził szablon technologii systemowej. Łączenie modułów jest ustandaryzowane, a wykorzystanie wstępnie zarobionego przewodu hybrydowego M12 znacząco ułatwia instalację i stanowi standard w mechatronicznym systemie modułowym firmy SOMIC.

Przyszłościowy potencjał innowacji:

Symulacja
Powrót do przeglądu

Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością opracujemy koncepcję dostosowaną do potrzeb Twojej instalacji i wskażemy możliwe oszczędności.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...