Cube67 - Rozwiązania aplikacyjne i branże | Murrelektronik

Rozwiązania

Branże

Nasza oferta obejmuje ponad 100 różnych modułów – znajdź swoje idealne rozwiązanie

System magistrali fieldbus Cube67 oferuje maksymalną elastyczność koncepcji instalacji. Dzięki dużemu wyborowi modułów, znajdujących zastosowanie w wielu branżach i sektorach, możecie teraz Państwo znaleźć i wdrożyć optymalne rozwiązanie dla swoich aplikacji. Poniższe przykłady pokazują próbki rzeczywistych zastosowań w środowisku maszyn i systemów przemysłowych.

Linie montażowe i systemy transportowe    Przemysł maszynowy    Logistyka    Branża motoryzacyjna    Robotyka    Przemysł spożywczy i napojów    Przemysł opakowań    Obróbka drewna

Cube67 – linie montażowe i systemy transportowe

System Cube, dzięki swojej elastyczności i kompaktowym wymiarom, sprawdza się dla zastosowań w ograniczonej przestrzeni, na przykład na liniach montażowych i w systemach transportowych. Moduły są instalowane w bezpośrednim sąsiedztwie procesu. Porty wielofunkcyjne oraz duża liczba kanałów (do 32 I/O na moduł) sprawiają, że optymalnie spełniają wymagania tych branż. Zastosowanie przewodów sieciowych redukuje trasy kablowe. Cube nie tylko łączy czujniki oraz urządzenia wykonawcze – zarówno cyfrowe, analogowe jak i IO-Link – ale także w efektywny kosztowo i skuteczny sposób integruje wyspy zaworowe z instalacją. „Zarządzanie opcjami maszyny” (MOM) minimalizuje czas restartu po wymianie narzędzi lub przezbrojeniu maszyn i instalacji.

Cube67 w przemyśle maszynowym

Solidne, całkowicie zalane moduły Cube oraz ich komponenty systemowe są odporne na działanie olejów i smarów. Zapewniają długą żywotność i niezawodność instalacji oraz bezproblemowe działanie nawet przy wysokich wartościach prądu (do 2A). Rozbudowane opcje diagnostyczne zapewniają maksymalną wydajność.

Cube67 w logistyce

Ze względu na wielofunkcyjne, konfigurowalne porty modułów I/O oraz możliwość elastycznego przyporządkowania modułów znika potrzeba stosowania skrzynek zaciskowych. Ogranicza to nakłady na instalację. Wbudowana kontrola IO umożliwia uruchomienie jedynie części instalacji. Ze względu na to, że linię magistrali systemowej można podłączyć za pomocą złącza, części maszyny można rozdzielić na czas transportu, a po zakończeniu konfiguracji można je szybko podłączyć i uruchomić. Moduły funkcyjne z interfejsami RS485 i IO-Link ułatwiają stosowanie czujników RFID oraz innych rozbudowanych czujników. Umożliwia to automatyzację sieci w aplikacjach dla logistyki.

Cube67 w branży motoryzacyjnej

W produkcji motoryzacyjnej tworzenie wartości jest ściśle powiązane z minimalizacją przestojów maszyn i instalacji. Porty M12 systemu Cube wraz z „Zarządzaniem opcjami maszyny” (MOM) oraz funkcją automatycznego adresowania umożliwiają szybkie przezbrajanie linii. Bramka diagnostyczna Cube67 w trybie online dostarcza obszernych danych diagnostycznych za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej. Dane te można również przekazać do wielu aplikacji służących do analizy w chmurze za pośrednictwem OPC-UA.

Cube67 w robotyce

Dzięki „Zarządzaniu opcjami maszyny” (MOM) można bardzo szybko przeprowadzić wymianę narzędzi. Minimalizuje to przestoje i zwiększa produkcję. Przewód sieciowy jest odporny na skręcanie i zajmuje bardzo mało miejsca w wiązce. Kompaktowa konstrukcja modułów Cube w połączeniu z ich wysoką odpornością na wibracje i wstrząsy sprawia, że są idealnym wyborem do zastosowań w robotyce.

Cube67 w przemyśle spożywczym i napojów

Solidne moduły Cube IP69K, o konstrukcji uwzględniającej standardy higieniczne, umożliwiają tworzenie rozwiązań dla instalacji przeznaczonych dla stref styku z produktami żywnościowymi. Nie ma potrzeby stosowania kosztownych skrzynek przyłączeniowych czy budowy złożonych instalacji. Pojedynczy przewód sieciowy Cube do minimum ogranicza konieczność kosztownego równoległego prowadzenia pojedynczych przewodów w osłonach ze stali nierdzewnej.

Więcej o Cube67 dla przemysłu spożywczego i napojów

Cube67 w przemyśle opakowań

Filozofia Cube „Zmień protokół, nie system” sprawia, że instalacje i maszyny są gotowe do użytku w warunkach globalnych. System Cube przetwarza sygnały za pomocą modułów funkcyjnych (licznik, logika) bezpośrednio w sieci polowej, umożliwiając krótszy czas reakcji. Napędy (MOVIMOT®) są sterowane przez system w ekonomiczny i prosty sposób.

Cube67 w obróbce drewna

Najważniejszymi oczekiwaniami klientów w branży obróbki drewna to elastyczność i wydajność rozwiązań. System Cube z szeroką gamą modułów oferuje rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających aplikacji. W ten sposób można znacznie zmniejszyć nakłady związane z planowaniem i instalacją.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...