Bramka diagnostyczna Cube67 | Murrelektronik

Bramka diagnostyczna Cube67

Ułatwiona diagnostyka

Korzyści dla inżynierów odpowiedzialnych za uruchomienie, działów utrzymania ruchu oraz operatorów maszyn

Oferowany przez Murrelektronik system magistrali Cube zapewnia szerokie opcje diagnostyczne. Nasza bramka diagnostyczna umożliwia dostęp do danych za pośrednictwem interfejsu Ethernet w systemie Plug & Play. To łatwe do wdrożenia rozwiązanie w przypadku awarii dostarcza czytelnych informacji i pozwala na osiągnięcie maksymalnej dostępności maszyn.

 • Inżynierowie odpowiedzialni za uruchomienie wykorzystują bramkę diagnostyczną do sprawdzania topologii systemu Cube i wczesnego wykrywania błędów instalacji.
 • Pracownicy serwisujący maszynę, lub konstruktor systemu mogą szybko wykrywać błędy, okresowo integrując bramkę diagnostyczną. Ten system jest dobrym rozwiązaniem podczas testów odbiorowych maszyn. Stała integracja pozwala na zdalne kierowanie pracownikami wykonującymi naprawy.
 • Operator maszyny lub systemu, który na stałe wdroży bramkę diagnostyczną zyskuje możliwość wczesnego reagowania na potencjalne problemy. W najlepszym przypadku, jeżeli instrukcje dotyczące usuwania problemów zostały wcześniej wdrożone, instalator wysyłany do naprawy będzie mógł  zabrać ze sobą potrzebne części zamienne.

Bramka diagnostyczna Cube67 to narzędzie, które mówi w Twoim języku!

 • Diagnostyka i wykrywanie topologii bez potrzeby dodatkowego programowania
 • Łatwy montaż bramki pomiędzy węzłem magistrali Cube a maksymalnie czterema odgałęzieniami instalacji Cube
 • Współpracuje ze wszystkimi węzłami magistrali Cube (wstecznie kompatybilna ze starszymi modułami)
 • Widok topologii Cube, danych procesowych oraz informacji diagnostycznych niezależnie od używanych przeglądarki i platformy
 • Pamięć diagnostyczna (dziennik zdarzeń) również dla błędów chwilowych
 • Oznaczenia modułów i komunikaty o błędach w formie zwykłego tekstu
 • Niezależna od magistrali i sterowania
 • Dostarczanie danych przez standardowy interfejs OPC UA jako podstawa do przejścia na poziom Industry 4.0

Wysoki wskaźnik FCR (rozwiązania sprawy w pierwszym kontakcie) dzięki zdalnej konserwacji

Cube pozwala właścicielom sprawdzić w dowolnym miejscu i czasie, stan maszyn na poziomie IO. Dzięki temu mogą działać proaktywnie wtedy, kiedy ujawniają się błędy lub powstają wąskie gardła (konserwacja predykcyjna).Szeroki strumień danych procesowych i diagnostycznych przekazywany jest do sterownika PLC lub, niezależnie od magistrali fieldbus, do bramki diagnostycznej Cube 67. Pozwala to na osiągnięcie wysokiego wskaźnika FCR dzięki usłudze zdalnego dostępu (zdalne sterowanie).

Cube67 w sklepie internetowym

Serwer www dla bramki diagnostycznej Cube67

Użytkownik otrzymuje możliwość łatwego przeglądu systemu Cube i bramki diagnostycznej: dane połączenia, napięcia i prądy w systemie.

Przejrzysta reprezentacja topologii systemu, zarówno w formie tabelarycznej, jak i graficznej, pokazująca na bieżąco wszystkie dane procesowe i diagnostyczne.

Szczegółowe komunikaty diagnostyczne i systemowe zawierają precyzyjne wyjaśnienia w postaci zwykłego tekstu, opis skutków i informacje o sposobie rozwiązania błędu.

Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...