Wykorzystanie Cube67 w celu wydłużenia czasu działania | Murrelektronik

15. kwietnia 2020

Wykorzystanie Cube67 w celu wydłużenia czasu działania

Linie przenośników i paletyzacji produkcji Zecchetti we Włoszech przenoszą ponad 60 000 plastikowych butelek na godzinę. Aby zwiększyć ich czas pracy i wykorzystać możliwości diagnostyczne, wykorzystują oni w swoich aplikacjach system Cube67 Murrelektronik. Inżynierowie Zecchetti są w stanie tworzyć aplikacje, których potrzebują klienci, łącząc je z czujnikami IO-Link i modułem bramki diagnostycznej Cube67.

Cube67 Murrelektronik w Zacchetti

Co może przemieszczać 1 000 plastikowych butelek na minutę, ma ponad 100 metrów długości i jest produkowane we Włoszech? Przenośnik Zecchetti! Na ponad 19 000 metrach kwadratowych zakładu produkcyjnego, Zecchetti może realizować niespotykane rozwiązania z zakresu systemów transportowych dla swoich klientów na całym świecie.

Na obrzeżach Parmy, miasta w regionie Emilia-Romagna w północnych Włoszech, znajduje się zagłębie przemysłu opakowań. To w tym miejscu, w otoczeniu kilkusetletnich zamków i fabryk parmezanu, ma siedzibę zatrudniająca ponad 100 osób firma Zecchetti, zajmująca się systemami transportowymi. Od 1960 roku produkują „pod klucz” systemy automatyki do transportu pustych butelek oraz systemy paletyzacji dla producentów butelek szklanych i plastikowych. W ich ofercie znajdują się również zautomatyzowane instalacje magazynowe dedykowane dla niewielkich elementów, pojemników oraz palet.

Jednak nie wszystkie dostarczane przez nich linie produkcyjne przeznaczone są dla tradycyjnych butelek. Złożoność systemu wzrasta, gdy pada propozycja opracowania linii dla butelek szklanych w kształcie damskich szpilek albo ryby. „Są to jedne z najbardziej zapadających w pamięć aplikacji i zawsze wiążą się z zabawnymi wyzwaniami”, twierdzi Luca Facchini, technik w Zecchetti.

Wyzwanie

Stawiane wymagania, takie jak szybkość i długi czas pracy, nie podlegają negocjacji i pomagają klientom końcowym Zecchetti wzmocnić swoją przewagę konkurencyjną. Zespół inżynierów Zecchetti nieustannie wprowadza innowacje i pracuje nad nowymi technologiami, żeby sprostać wyzwaniom i dostarczyć najlepsze rozwiązania. Dla zespołu jedną z odpowiedzi jest oparcie się na Cube67 – modułowym systemie I/O Murrelektronik. Ten system stanowi dla Zecchetti łatwy wybór dlatego, że pozwala na łatwą integrację modułu bramki diagnostycznej i urządzenia IO-Link z własnymi koncepcjami automatyki. Cube jest modułowym systemem fieldbus zaprojektowanym dla koncepcji instalacji zdecentralizowanych. Jego elastyczność umożliwia opracowanie właściwych rozwiązań dla dowolnych aplikacji.

Projekt

Ze względu na modułowy charakter koncepcji budowy maszyn, system Cube67 oferuje Zecchetti łatwość łączenia różnych komponentów urządzenia. Instalacja modułów Cube67 jeszcze w halach produkcyjnych maszyn ułatwia transport i podłączenie ich podczas uruchomienia. Porównując tę ​​instalację do rozwiązań z połączeniem jednoprzewodowym, Cube67 pozwala oszczędzić czas i zmniejsza liczbę błędów przy montażu okablowania. Cechy takie jak połączenia wtykowe oraz solidna i zwarta konstrukcja sprawiają, że system Cube67 oferuje znakomity bilans kosztów do korzyści dla całego cyklu życia maszyny. Uproszczony projekt, szybki montaż maszyny, uruchomienie przebiegające bez zakłóceń oraz wydłużony do maksimum czas pracy systemu zapewniają wydajność operacji pakowania.

Wykorzystanie Cube67 pomogło Zecchetti uprościć instalację, ponieważ aplikacje i procesy mają charakter modułowy. Dodatkowe możliwości otwiera integracja do Cube67 urządzeń IO-Link. Ponieważ maszyny i aplikacje dla klientów takich jak Zecchetti muszą spełniać długą listę wymagań, czynności takie jak dodanie dodatkowych 20 metrów przewodu do czujników IO-Link czy możliwość podłączenia do 128 urządzeń IO-Link do jednego modułu okazują się niezwykle istotne.

Oparcie się o intuicyjny serwer Murrelektronik Cube67 ułatwiło inżynierom integrację urządzeń IO-Link jako urządzeń podstawowych, ponieważ nie wymagają one używania żadnego dodatkowego oprogramowania ani interfejsów. „Obsługa jest intuicyjna i nie musimy zapewniać naszym pracownikom dodatkowego szkolenia w zakresie oprogramowania”, twierdzi Guido Corradi, technik w Zecchetti. Serwer sieciowy modułu Ethernet/IP Cube67 pozwala Zecchetti na szybką i łatwą konfigurację oraz programowanie całego systemu Cube67, a zintegrowana funkcja tworzenia kopii zapasowych pozawala im na zapisanie konfiguracji i łatwe przesłanie jej na kolejną maszynę.

Sześćdziesiąt procent klientów Zecchetti wykorzystuje ProfiNet, a czterdzieści korzysta z EtherNet/IP. System Cube67 umożliwia wyłączenie modułu bez zmiany całego systemu. Wyłączając moduł Zecchetti może ustandaryzować rozmieszczenie modułów i dostosować system do nowego protokołu. „Stosując Cube67, Zecchetti upraszcza swoje instalacje, zwiększając jednocześnie wydajność, co tworzy dla nich kluczową wartość dodaną”, mówi Daniele Bizzarri, District Manager w Murrelektronik.

Zecchetti produkuje przenośniki do transportu szkła i PET dla najbardziej znanych producentów napojów na świecie, wie zatem, że prędkość ma znaczenie. Przestoje mają krytyczne znaczenie, mogą również w zautomatyzowanych procesach marnować kosztowne surowce. W zakładach, które wykorzystują butelki szklane, przenośniki działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ gorąca preforma butelki nie może się ochłodzić. Fazy ​​rozruchu i testowania należy przeprowadzać jak najszybciej.

Aby zminimalizować powyżej opisane potencjalne zagrożenia, Zecchetti w swoich liniach do transportu i paletyzacji wykorzystuje bramki diagnostyczne Cube67. Moduł bramki diagnostycznej zapewnia najlepszą diagnostykę bez potrzeby korzystania z dodatkowego programowania. Umożliwia przegląd systemu niezależnie od wykorzystywanych przeglądarki i platformy. Inżynierowie ds. Rozruchu Zecchetti używają bramki diagnostycznej do wykrywania błędów instalacji już na wczesnych etapach. Zespół utrzymania ruchu w Zecchetti używa go do szybkiego identyfikowania problemów i testowania protokołu.

Najnowsze wiadomości z naszej firmy

Marzec 2024 w Murrelektronik

Miesiąc rozpoczęliśmy konferencją Axon w Legnicy. Głośnym echem odbiła się tam prelekcja Łukasza Jamborskiego, prezesa firmy Murrelektronik, który opowiadał o przyszłości…

Dowiedz się więcej

Sprawdź jak naliczamy dodatek miedziowy

Dodatek miedziowy to wciąż niejasne zagadnienie dla wielu z naszych klientów. Postanowiliśmy raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym tematem. Dlatego poniżej…

Dowiedz się więcej

Murrelektronik w Poland Buisness Run 2023

Wrzesień w Murrelektronik jest pełen wydarzeń. Lato zakończyliśmy udziałem w Poland Buisness Run 2023. W tym roku wszyscy biegacze pomagali osobom z niepełnosprawnościami i po…

Dowiedz się więcej

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...