Technologia bezpieczeństwa | Murrelektronik
Murrelektronik - Safety

Technologia bezpieczeństwa

Rozwiązania safety
Murrelektronik

Optymalna ochrona ludzi i maszyn

Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet w branży automatyki. Zdecentralizowane koncepcje instalacji safety Murrelektronik umożliwiają spełnianie wymogów wysokich kategorii bezpieczeństwa całego systemu.

Murrelektronik oferuje szerokie możliwości dla spełnienia wymagań Twoich aplikacji. Każdą z nich charakteryzuje doskonała wydajność w optymalnej cenie.

  • W razie potrzeby konieczne jest odłączenie wyjść modułów od zasilania, a uszkodzone moduły maszyn trzeba bezpiecznie wyłączyć. W tym celu można zastosować instalacje safety z pasywnymi modułami sieciowymi i niezawodnymi przekaźnikami bezpieczeństwa.
  • Murrelektronik oferuje wysokiej klasy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem MVK Metal Safety, MVK Fusion i Cube20S. W połączeniu ze sterownikiem bezpieczeństwa (F-PLC lub CNC) umożliwiają one zapewnienie bezpiecznych wejść i wyjść. Zastosowanie protokołu sieciowego PROFINET/PROFIsafe lub PROFIBUS/PROFIsafe gwarantuje niezawodną transmisję istotnych dla bezpieczeństwa danych. Dzięki temu spełniane są wymogi kategorii bezpieczeństwa EN ISO 13849-1. Wbudowane szerokie opcje diagnostyczne pomagają uprościć codzienną pracę.

W koncepcjach instalacji safety Murrelektronik można stosować wiele różnych urządzeń zabezpieczających, w tym kurtyny i bariery bezpieczeństwa, sterowanie dwuręczne, przyciski E-STOP (zatrzymania awaryjnego) i Reset, zawory bezpieczeństwa, skanery laserowe, systemy ryglowania (zamki bezpieczeństwa) i inne.

Michael Greiner, ekspert Safety Murrelektronik

Urządzenia zabezpieczające Murrelektronik skutecznie i ekonomicznie przekazują sygnały niezbędne do bezpiecznej pracy maszyn i systemów.

Michael Greiner, ekspert Safety Murrelektronik

Rozwiązania Safety Murrelektronik

Murrelektronik MIRO SAFE+

Wszechstronne przekaźniki bezpieczeństwa

MIRO SAFE+

Przekaźniki bezpieczeństwa to sprawdzone rozwiazania w funkcjonalnej technologii bezpieczeństwa. Wyłączają w sposób bezpieczny i gwarantują bezpieczeństwo procesów roboczych. Ich praca jest prosta - nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oprogramowania ani integracji z systemem sterowania. MIRO SAFE+ spełnia wymogi bezpieczeństwa aż do poziomu PLe (Performance Level e) zgodnie z EN13849-1.

PRZEKAŹNIKI bezpieczeństwa

Moduły bezpieczeństwa I/O

MVK Metal Safety i MVK Fusion

Moduły MVK Metal Safety i MVK Fusion o stopniu ochrony IP67 są odporne na działanie mediów i wibracje, dzięki czemu są idealne do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych. Oferują szerokie możliwości diagnostyczne i są zaprojektowane do pracy z PROFIsafe - rozszerzeniem sieci PROFINET związanym z bezpieczeństwem.

MVK METAL SAFETY  MVK FUSION

Murrelektronik MVK Fusion
Murrelektronik przyciski E-STOP i Reset

Bezpieczne urządzenia sterujące

Przyciski E-STOP i Reset

Bezpieczne urządzenia sterujące muszą być zawsze dostępne i funkcjonalne. Przyciski E-STOP i Reset Murrelektronik są zintegrowane z instalacjami za pomocą prefabrykowanych standardowych przewodów M12 - to pozwala zaoszczędzić czas, a ryzyko błędów okablowania jest zredukowane do minimum. Technologia "Plug & Play" sprawia, że urządzenia sterujące są natychmiast gotowe do użycia.

WIELOBARWNE EFEKTY ŚWIETLNE

Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...