Bezpieczeństwo - Technologia bezpieczeństwa funkcjonalnego | Murrelektronik
Murrelektronik Optimaler Schutz für Mensch und Maschine

Technologia bezpieczeństwa

Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa
firmy Murrelektronik

Optymalna ochrona dla człowieka i maszyny

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w branży automatyki. Zdecentralizowane koncepcje instalacji bezpieczeństwa firmy Murrelektronik pozwalają na osiągnięcie wysokich kategorii bezpieczeństwa dla całego systemu. 

W celu spełnienia wymagań Twoich aplikacji Murrelektronik oferuje szeroką gamę opcji, z których każda charakteryzuje się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności.

  • W razie potrzeby wyjścia modułów muszą być odłączone od zasilania, a uszkodzone moduły maszyn muszą być bezpiecznie wyłączone. Można realizować bezpieczne instalacje, które zawierają pasywnie bezpieczne moduły sieci polowej Fieldbus i niezawodne przekaźniki bezpieczeństwa. W przypadku korzystania z modułów sieci polowej Fieldbus można stosować standardowe produkty, co ułatwia rozpoczęcie. 
  • Dzięki MVK Metall Safety, MVK Fusion i Cube20S, Murrelektronik oferuje wysokiej klasy rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Produkty te, stosowane w połączeniu ze sterownikiem bezpieczeństwa (F-PLC lub CNC), pozwalają na osiągnięcie bezpiecznych wejść i wyjść. Zastosowanie protokołu sieci polowej PROFINET/PROFIsafe lub PROFIBUS/PROFIsafe gwarantuje niezawodną transmisję danych istotnych dla bezpieczeństwa. Osiąga się w ten sposób kategorie bezpieczeństwa EN ISO 13849-1. Różnorodne wbudowane opcje diagnostyczne pomagają uprościć codzienną pracę. 

W koncepcjach instalacyjnych Murrelektronik można stosować wiele różnych urządzeń zabezpieczających, w tym bariery świetlne, siatki świetlne, sterowniki dwuręczne, przyciski E-STOP i Reset, zawory bezpieczeństwa, skanery laserowe, systemy bram bezpieczeństwa i inne.

Murrelektronik kierownik ds. rozwoju produktu Michael Greiner portret

Urządzenia zabezpieczające Murrelektronik skutecznie i ekonomicznie przekazują sygnały niezbędne do bezpiecznej eksploatacji zarówno maszyn, jak i systemów.

Michael Greiner, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie Murrelektronik

Rozwiązania z produktami bezpieczeństwa firmy Murrelektronik

Murrelektronik MIRO SAFE

Wszechstronne przekaźniki bezpieczeństwa

Przekaźniki MIRO SAFE+ firmy Murrelektronik

Przekaźniki bezpieczeństwa są w funkcjonalnej technologii bezpieczeństwa sprawdzonym rozwiązaniem. Wyłączają się w bezpieczny sposób i gwarantują bezpieczne procesy robocze. Obsługa jest prosta - nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie ani integracja z systemem sterowania. MIRO SAFE+ osiąga standardy bezpieczeństwa aż do Poziomu Zapewnienia Nienaruszalności PLe zgodnie z EN13849-1. 

PRZEJDŹ DO PRZEKAŹNIKÓW BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczne moduły I/O

MVK Metal Safety i MVK Fusion

Moduły MVK Metal Safety i MVK Fusion o stopniu ochrony IP67 są odporne na media i wibracje, co czyni je idealnymi do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych.

Oferują wszechstronne możliwości diagnostyczne i są zaprojektowane do pracy z PROFIsafe, czyli ze związanym z bezpieczeństwem rozszerzeniem sieci PROFINET.

MVK METALL SAFETY    MVK FUSION

Murrelektronik MVK Fusion
Murrelektronik przycisk ZATRZYMANIA AWARYJNEGO z kolorową nakładką

Bezpieczne urządzenia sterujące

Przyciski zatrzymania awaryjnego i resetowania: bezpieczne urządzenia sterujące

Bezpieczne urządzenia sterujące muszą być zawsze dostępne i funkcjonalne. Przyciski E-STOP i RESET firmy Murrelektronik są zintegrowane z instalacjami za pomocą wstępnie zmontowanych standardowych kabli M12, co pozwala zaoszczędzić czas. Zmniejsza to do minimum ryzyko błędów w okablowaniu. Technologia "Plug&Play" sprawia, że urządzenia sterujące są natychmiast gotowe do użycia. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...