Murrelektronik

Przemysł spożywczy:

Automatyka

Niezawodne koncepcje instalacji łączą wszystkie punkty I/O systemu lub maszyny z kontrolerem w sposób ekonomiczny. Jednakże, efektywność energetyczna może być różnie rozumiana w zależności od obszaru przemysłu spożywczego i pakowania oraz indywidualnych wymogów aplikacji.

Na przykład pakowanie pierwotne często wymaga bardzo szybkiego działania wielu I/O. Pakowanie finalne z kolei wymaga wytrzymałości komponentów, zwłaszcza odporności na wstrząsy i wibracje.

Dla producentów maszyn kluczowa jest modułowość systemu oraz czas potrzebny na instalacje i uruchomienia. Dla ich klientów ważniejsze są możliwości diagnostyczne umożliwiające szybkie rozwiązywanie problemów. Wszystkie te aspekty muszą być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji wpływających na przewagę konkurencyjną.

WYMAGANIA

  • Wysoka wydajność
  • Różne protokoły sieciowe
  • Modułowość i elastyczność
  • Proste uruchomienia
  • Inteligentne czujniki
  • Aktywna technologia bezpieczeństwa

Oferowane przez Murrelektronik różnorodne rozwiązania z zakresu automatyki umożliwiają ich adaptację tak, by bezbłędnie sprostać wszelkim wymaganiom klientów w zakresie elastyczności, rozmiarów i materiałów pakowania itp. Nasze komponenty sieciowe ze stopniem ochrony IP20 do szaf sterowniczych oraz IP67 do instalacji bezpośrednio na maszynach są niezależne od kontrolerów i sieci, a nasi inżynierzy dbają o ich modułowość i elastyczność zastosowania, jak również łatwość i szybkość uruchomienia. Te same zasady stosujemy przy produkcji modułów pasywnych, które gwarantują wszechstronność instalacji zdecentralizowanych jako niezależnych systemów lub rozszerzeń systemów sieciowych.

Bezpieczeństwo ludzi i maszyn można zapewnić stosując komponenty pasywnej technologii safety. Maszyny można z łatwością połączyć w sieć zgodnie z ideą IoT, a także zaimplementować technologie IO-Link.

Murrelektronik oferuje szeroki wybór uniwersalnych koncepcji instalacji. Nasi klienci mogą wybrać spośród proponowanych rozwiązań, które nie tylko spełniają wymagania techniczne, ale także uwzględniają istotne aspekty ekonomiczne.