Murrelektronik

Logistyka

lut 05, 2017

Emparro® 3~ - nadzwyczaj niezawodne i wyjątkowo wydajne

Rodzina Emparro® powiększa się. Nowo opracowane 3-fazowe zasilacze impulsowe to cenne elementy składowe systemów zasilania. Są nie tylko niezawodne, ale również bardzo wydajne z uwagi na zintegrowaną rezerwę mocy. Co więcej, potrzebują niewiele miejsca w szafie sterowniczej. Oto Premium Power od Murrelektronik.

Wydajnie pracujące zasilacze impulsowe to istotny czynnik wysokiej dyspozycyjności maszyn i urządzeń. Dlatego podczas opracowywania nowych urządzeń 3-fazowych bardzo duży nacisk położono na ten właśnie aspekt, czego odzwierciedleniem jest wyjątkowo wysoka wartość MTBF wynosząca około 1 000 000 godzin. Taki efekt umożliwiło zastosowanie najwyższej jakości podzespołów, nowoczesnego i dopracowanego projektu płytki PCB, a także sterowanej procesorem elektroniki. Zintegrowany bezpiecznik gazowybuchowy zabezpiecza zasilacz przed impulsami zakłócającymi do 6 kV. Przepięcia elektryczne występujące w sieci, zakłócenia EMC (np. powodowane przez przetwornice częstotliwości) lub odbijające wyłączniki główne nie powodują żadnych szkód.

Na długą żywotność zasilaczy Emparro® wpływa również wysoki stopień sprawności - aż do 95%. Użyta energia jest efektywnie wykorzystywana, w związku z czym straty mocy są niewielkie. Podzespoły takie jak półprzewodniki i kondensatory narażone są więc na mniejsze naprężenia termiczne i wolniej się starzeją. Co więcej, zasilacz 3-fazowy to nie tylko doskonała skuteczność przy dużym obciążeniu, lecz również w całym zakresie obciążenia, a więc również przy niewielkim obciążeniu. Jest to znacząca zaleta w porównaniu z innymi zasilaczami.

Emparro® 3~