Murrelektronik

Produkcja układów napędowych

lut 08, 2017

Znaczące zwiększenie liczby wyjść bezpieczeństwa

Technologia bezpieczeństwa jest kluczowym zagadnieniem automatyki przemysłowej. Doskonała ochrona ludzi i maszyn to sprawa najwyższej wagi. Z myślą o niej Murrelektronik opracował rozwiązanie, które pozwala na zwiększenie liczby wyjść bezpieczeństwa w aplikacji: system sieciowy Cube67 oraz moduł bezpieczeństwa MVK Metal Safety. Umożliwia to oszczędność miejsca w szafie sterowniczej, w której przekaźniki bezpieczeństwa nie są już potrzebne.

Gdy na produkcji dochodzi do sytuacji awaryjnej - na przykład drzwi bezpieczeństwa zostaną otwarte lub ktoś aktywuje kurtynę bezpieczeństwa - wyjścia muszą zostać automatycznie wyłączone. Standardowe połączenie przekaźników bezpieczeństwa z modułami systemowymi K3 stanowi prosty sposób na uzyskanie większej liczby wyjść bezpieczeństwa. Jest to praktyczne rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza dla mniejszych systemów z podstawowymi wymogami.

Połączenie kompaktowego i bezpiecznego modułu sieciowego MVK Metal Safety z modułem Cube67 K3 stanowi bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na stworzenie instalacji spełniającej najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Dzięki wyjściom bezpieczeństwa MVK Metal Safety - zarządzanego przez sterownik PROFINET/PROFISafe - można stworzyć aż do 12 wyjść bezpieczeństwa w module K3. Podzielone są one na dwa obwody bezpieczeństwa, a każdy z  nich posiada trzy dwufunkcyjne porty. Pozwala to na zwielokrotnienie liczby wyjść bezpieczeństwa, co stanowi łatwy i efektywny sposób na zwiększenie konkurencyjności maszyn i systemów.