Zasilacze wielonormowe | Murrelektronik
Jeden obwód sterujący, który działa na całym świecie

Uniwersalny układ zasilania w świetle międzynarodowych norm

Zasilacze wielonormowe

Jedno rozwiązanie obwodu sterującego dla każdej części świata!

Wymagania dotyczące obwodów sterowania mogą się znacznie różnić, jeśli maszyny i systemy są zaprojektowane do pracy w różnych regionach świata. Firmy, które eksportują dużą liczbę maszyn na rynki międzynarodowe, muszą tworzyć różne koncepcje zasilaczy do szaf sterowniczych. W zależności od rynku docelowego muszą one...

  • Używać różnych produktów
  • Posiadać różne koncepcje dotyczące okablowania i/lub
  • Stosować różne metody zabezpieczenia napięcia sieciowego
  • Posiadać wiedzę na temat wielu różnych międzynarodowych standardów i specyfikacji.

W jaki sposób dostawy na rynki międzynarodowe utrudniają codzienne instalacje:

Niektóre rynki stosują system metryczny, inne system imperialny; czasami obowiązują normy IEC, czasami UL. Rozgryzienie tych kwestii kosztuje czas i pieniądze! Różne produkty muszą być zatwierdzone w różny sposób, przetestowane pod kątem kompatybilności, wbudowane w system i dostępne w magazynie. Każda osoba zaangażowana w instalację obwodów sterowania musi znać różne normy i wymagania. A posiadanie odpowiednich części na właściwych rynkach jest logistycznym koszmarem! 

Dzięki przedstawionej koncepcji można zmniejszyć wysiłek inżynierów i stworzyć trwałe standardy przy użyciu stałych elementów elektrycznych. Przedstawione rozwiązanie jest skalowalne i elastyczne.

Jörg Krautter, wiceprezes ds. automatyzacji i zasilania jednostek produktowych

Rozwiązanie dotyczące tego wyzwania:

Wielonormowe koncepcje zasilania. Jedna koncepcja, która może być stosowana jako standard we wszystkich maszynach i urządzeniach na całym świecie - niezależnie od ich lokalizacji! 

Portfolio produktów Murrelektronik zawiera wiele rozwiązań dla wielonormowych koncepcji zasilania. Nasze produkty charakteryzują się jednolitą konstrukcją i posiadają wymagane przez klienta atesty i certyfikaty. Zostały one opracowane i przetestowane, aby idealnie ze sobą współpracować. Nasze rozwiązania spełniają międzynarodowe standardy, dzięki czemu Twoja maszyna lub system może być używany w dowolnym miejscu na świecie. 

Zalety wielonormowej koncepcji zasilania firmy Murrelektronik:

  • Zmniejszenie liczby różnych potrzebnych produktów
  • Pracownicy muszą znać tylko jeden system, a nie wiele.
  • Skrócenie czasu inżynierii
  • Obwody NEC klasy 2 skracają do minimum czas zatwierdzenia
  • Podsumowując: możesz zoptymalizować koszty materiałów i czas instalacji!
Małe maszyny o niskim poborze mocy

Mico Pro® i zintegrowany 1-fazowy zasilacz: Moduły Mico Pro® z wyjściami NEC klasy 2 chronią obwody do maks. 100 VA. Wszystko, co jest podłączone do tego obwodu, nie wymaga zatwierdzenia przez UL ze względu na certyfikat NEC klasy 2. Zastosowanie systemu monitorowania napięcia Mico Pro® ze zintegrowanym zasilaczem zmniejsza ilość potrzebnych certyfikatów UL. 

Większe maszyny o zwiększonym zapotrzebowaniu na moc

Połączenie 3-fazowego zasilacza Emparro 40A z Mico Pro®: Moduły monitorowania napięcia Mico Pro chronią zamontowane na maszynie moduły I/O podłączone do złącza zasilania M12. 

Pobierz dokumentację i schemat EPLAN

Po prostu wypełnij formularz, a uzyskasz dostęp do obszaru pobierania.

 
Proszę wpisać wynik działania matematycznego.
captcha
*Pole obowiązkowe

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...