Inżynieria przyszłości: Przetwarzanie informacji | Murrelektronik
Inżynieria przyszłości: Obsługa informacji

Inżynieria przyszłości: Przetwarzanie informacji

Maksymalna dostępność

Rentowność uzależniona jest od dostępności! Maszyny i systemy nie są tutaj wyjątkiem. Muszą pracować pełną parą, żeby osiągnąć maksymalne wyniki. Firmy, które są w stanie zapewnić wysoką niezawodność w eksploatacji maszyn oraz posiadają odpowiednie zdolności planowania uzyskają najwyższe korzyści ekonomiczne z działalności produkcyjnej.

Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway
Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway
Inżynieria przyszłości: Przykład obsługi informacji za pomocą Cube67 Diagnostic Gateway

Minimalizacja czasu przestoju

Dlatego skrócenie przestojów – zarówno planowanych, jak i nieplanowanych – jest absolutnie niezbędne. Zespoły inżynierskie potrafią to osiągnąć, tworząc plany konserwacji oraz systemy diagnostyki, które pozwalają im niezwłocznie reagować na nagłe awarie maszyny.

Osiągnięcie tych celów wymaga rozbudowanych funkcji diagnostycznych i odpowiedniej infrastruktury danych, które pozwolą na uzyskanie szczegółowego obrazu stanu maszyn i systemów w każdym momencie. W nowoczesnych koncepcjach instalacji nie brakuje w zasadzie żadnych danych diagnostycznych, procesowych ani nawet parametrów. Rozbudowana technologia czujników pozwala na rejestrację wielu mierzonych wartości. Dzięki zorientowanym na przyszłość koncepcjom instalacji opartym na Ethernecie przemysłowym możliwe jest również wdrażanie koncepcji, które dostarczają danych diagnostycznych w kontekście "konserwacji prognostycznej", co pozwala operatorom maszyn i instalacji reagować natychmiast po pojawieniu się koniecznego wezwania serwisowego.

Wyzwanie dla diagnostyki

właściwe dane muszą być dostępne we właściwym czasie, we właściwym formacie, właściwym osobom, bez względu na to gdzie się w danym momencie znajdują.

Krótko mówiąc: przetwarzanie informacji liczy się w walce o zwycięstwo!

Ale jak to wygląda w codziennym życiu?

Możemy wyjaśnić, jak da się to osiągnąć w warunkach rzeczywistych – i jak pomocna może się okazać bramka diagnostyczna Cube67 produkcji Murrelektronik.

Podczas planowania i uruchamiania funkcji diagnostycznych nie zawsze poświęca się niezbędną uwagę. Inne rzeczy są ważniejsze w krótkiej perspektywie czasowej - termin dostawy jest często pilny. Nikt nie kwestionuje faktu, że zrównoważone funkcje diagnostyczne powinny być programowane, ale w praktyce są one wdrażane zbyt rzadko, ponieważ muszą być wdrażane inaczej dla każdej magistrali lub protokołu Industrial Ethernet, co jeszcze bardziej utrudnia ich wdrożenie. Nie można w ten sposób wykorzystać pełnego potencjału spójnej diagnozy. Zazwyczaj staje się to bardzo jasne, gdy pojawia się pierwszy błąd, a poszukiwanie przyczyny staje się niekończącą się odyseją.

Z tego powodu system magistrali Cube67 firmy Murrelektronik - modułowy, elastyczny i wielokrotnie nagradzany - ma niezwykle praktyczny komponent: Bramka diagnostyczna Cube67

Doskonała logistyka danych z bramką diagnostyczną Cube67

System Cube Fieldbus firmy Murrelektronik oferuje szerokie możliwości diagnostyczne. Bramka diagnostyczna Cube67 umożliwia dostęp do tych danych poprzez interfejs Ethernet. Rozwiązanie to jest łatwe do wdrożenia, zapewnia jasne instrukcje w przypadku błędu i umożliwia wysoką dostępność maszyny.

  • Komisarze korzystają z bramki diagnostycznej Cube67 w celu zbadania topologii systemu Cube i wykrycia błędów instalacji na wczesnym etapie.
  • Personel serwisowy producenta maszyn i urządzeń lokalizuje błędy poprzez tymczasową integrację bramki diagnostycznej Cube67. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla testów odbiorczych maszyn. Interesująca jest również stała integracja, np. możliwość poinstruowania elektryka na miejscu poprzez zdalny dostęp.
  • Operator maszyny lub zakładu, który na stałe osadza Bramę Diagnostyczną Cube67 może reagować na sytuacje problemowe już na wczesnym etapie. W idealnym przypadku dołączył on instrukcje postępowania w przypadku usterki - a monter może już zabrać z magazynu właściwą część zamienną.

Pobierz White Paper

Po prostu wypełnij formularz, a uzyskasz dostęp do obszaru pobierania.

Proszę wpisać wynik działania matematycznego.
captcha
*Pole obowiązkowe

Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić Państwu najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Dowiedz się więcej.

Witamy
Zawsze dostępni!
Interesują nas wasze pytania...