Murrelektronik

Nowości produktowe

lut 07, 2019

Eco-Rail-2: To co najważniejsze

Zasilacze serii Eco-Rail-2 oferują firmom z branży budowy maszyn i szaf sterowniczych możliwość elastycznego i ekonomicznego zaopatrzenia swoich odbiorców w energię. Zapewniają one podstawową funkcjonalność i dlatego są rozwiązaniem o optymalnym stosunku ceny do wydajności dla wielu zastosowań.

Eco-Rail-2 to niezawodny, elastyczny i ekonomiczny zasilacz o podstawowej funkcjonalności.

Wymagania rynku energetycznego stale rosną. Sprawność powinna być maksymalna, a wydajność stała nawet w wysokich temperaturach. Istnieje zapotrzebowanie również na opcje diagnostyczne i komunikacyjne, ponieważ komponenty są zintegrowane z sieciami wyższego poziomu i stają się częścią aplikacji przemysłowych 4.0. Murrelektronik oferuje wysokowydajne rozwiązania o charakterze wyznaczającym trendy dla tych wymogów.

Jednocześnie nadal są "klasyczne" zastosowania - bez większych wymagań. Projektant instalacji elektrycznej nie jest przy tym konfrontowany z nietypowymi warunkami środowiskowymi, a zasilacz nie musi być zintegrowany z systemem. W takich przypadkach wymagane jest spełnienie podstawowych wymagań: Rozwiązanie zapewniające zasilanie, które jest niezawodne, elastyczne i ekonomiczne.

Do takich właśnie zastosowań predestynowane są zasilacze serii Eco-Rail-2 firmy Murrelektronik. Spełniają one doskonale wszystkie podstawowe wymagania stawiane systemom zasilającym i pomagają mieć na oku koszty całkowite w szafie sterowniczej.

Przy tym seria pięciu urządzeń o różnych wartościach znamionowych natężenia prądu od 1,3 do 10 A pozwala na różną instalację. Napięcie wyjściowe urządzeń można regulować w zakresie od 23 do 28 V. W ten sposób - niezależnie od długości kabla zasilającego - wymagane napięcie może być doprowadzone do odbiornika. Napięcie wyjściowe można zwiększyć do 48 V przez podłączenie dwóch zasilaczy szeregowo.

Eco-Rail-2działa niezawodnie w zakresie temperatur od 0°C do 55°C i dlatego znajduje szeroki zakres zastosowań. Montaż na szynie montażowej wykonuje się jednym ruchem ręki. Zaciski śrubowe zamocowane są z przodu urządzenia w taki sposób, aby można było szybko przykręcić przewody. Dopuszczenia UL umożliwiają stosowanie na całym świecie.

Godny uwagi jest „czas podtrzymania” zasilaczy impulsowych serii Eco-Rail-2o długości do 130 milisekund. Pomaga to mostkować spadki napięcia po stronie sieci.