Murrelektronik

Nowości produktowe

sty 10, 2019

Emparro ACCUcontrol: Utrzymanie maszyn przy życiu

Jeżeli chodzi o maszyny i urządzenia, nie ma nic bardziej irytującego (i kosztownego) niż nieplanowany przestój. Moduł UPS Emparro ACCUcontrol firmy Murrelektronik, który uzupełnia potężny system zasilania Emparro, utrzymuje maszyny przy życiu, przełączając się w przypadku awarii zasilania na pracę akumulatorów bez jakiejkolwiek przerwy. Inwestycja w system UPS amortyzuje się często już po pierwszym uniknięciu przestoju.

Zewnętrzne akumulatory kwasowo-ołowiowe o pojemności do 40 Ah podłączane są do modułu UPS, co zapewnia długi czas pracy na zasilaniu awaryjnym. W razie potrzeby można zastosować wersję 20 A lub 40 A. Montaż odbywa się bez narzędzi, wariant 20 A wymaga jedynie 65 milimetrów szerokości i zajmuje bardzo mało miejsca w szafie sterowniczej.

Predykcyjne utrzymanie ruchu - informacja przed awarią.

Emparro ACCUcontrol monitoruje stale wewnętrzną rezystancję podłączonego akumulatora. Po przekroczeniu wartości granicznej urządzenie wysyła sygnał ostrzegawczy poprzez styk sygnalizacyjny. Wymiana akumulatora może zostać zaplanowana w związku z tym podczas następnej obsługi konserwacyjnej. Te informacje przekazywane z wyprzedzeniem pozwalają uniknąć nieplanowanych awarii i krótkotrwałych wizyt serwisanta.

Im chłodniej, tym lepiej

Akumulatory lubią niskie temperatury. Zapewniają wtedy większą wydajność i mają dłuższą żywotność. Z tego względu ładowanie akumulatorów za pomocą Emparro ACCUcontrol może następować w zależności od temperatury. Napięcie odcięcia ładowania jest dostosowywane do temperatury otoczenia. Zapewnia to maksymalną żywotność akumulatora również przy wyższych temperaturach otoczenia.

Łatwe podłączenie do IPC

Emparro ACCUcontrol można łatwo podłączyć do przemysłowego komputera PC za pomocą mini USB. Oznacza to:

  • W przypadku awarii zasilania przemysłowy komputer PC jest wyłączany w kontrolowany sposób.
  • Stan napięcia zasilania i ładowania akumulatora można monitorować na bieżąco.
  • Stan pracy można udokumentować w protokole.
  • Prosta i łatwa regulacja parametrów pracy.

Moduł UPS lub moduł buforowy na bazie kondensatorów, co jest właściwym rozwiązaniem dla Waszej aplikacji?