Murrelektronik

Nowości produktowe

sty 09, 2019

Perfekcyjna logistyka portowa z Emparro HD

W akcji przez całą dobę

Emparro HD

Emparro HD w szafie sterowniczej żurawia portowego (schemat)

Widok portu

W życiu dużego portu nie ma żadnych przerw. Kontenerowce są załadowywane, a po zawinięciu do portu rozładowywane przez całą dobę. Centra logistyczne konkurują ze sobą i mierzą się wzajemnie na podstawie kluczowych danych liczbowych, takich jak wydajność przeładunkowa.

Ludzie pracujący w porcie wykonują ciężką pracę. Są oni zdani na absolutnie niezawodną technikę. W szczególności żurawie portowe i spreadery podnoszące i przemieszczające ciężkie kontenery muszą pracować nieprzerwanie, a procesy logistyczne są zaplanowane co do minuty. Jeżeli dochodzi do przestoju żurawi, wywołuje to szybko poważną reakcję łańcuchową i prowadzi do strat ekonomicznych. W związku z tym czasy przestojów muszą być ograniczone do minimum.

Zasilacz nie powinien być czynnikiem stanowiącym wąskie gardło. W niektórych punktach przeładunkowych kontenerów zasilanie spreaderów następuje zatem z użyciem zasilacza impulsowego Emparro HD firmy Murrelektronik. Został on specjalnie zaprojektowany do zastosowań, w których zasilacz impulsowy umieszczony jest wprawdzie w szafie sterowniczej, ale mimo to narażony jest na działanie różnych czynników zewnętrznych. Tak jest na przykład w przypadku żurawi budowlanych, systemów przenośników zakładowych - lub ram załadunkowych żurawi portowych.

Zaletą Emparro HD jest to, że działa absolutnie niezawodnie, gdy lodowate wiatry wieją nad portem, jak również w upale i intensywnym słońcu. Jeżeli obok uderzy piorun, wówczas zadziała zabezpieczenie przepięciowe w celu uniknięcia skutków wyładowania. Wpływy środowiskowe nie powodują skrócenia okresu użytkowania. Dusza zasilacza impulsowego jest hermetycznie zalana i tym samym dobrze chroniona. Nawet intensywne wstrząsy i wibracje, które nieuchronnie występują podczas transportu kontenerów o wadze do 27 ton na wysokości do 40 metrów i które wpływają na cały system, nie mają wpływu na działanie Emparro HD.

A co, jeżeli konieczna będzie konserwacja? 

Wówczas również po stronie obsługi podjęte zostaną środki ostrożności w celu zapewnienia szybkiej wymiany. Zaciski przyłączeniowe są zaprojektowane na przykład w taki sposób, że można je obsługiwać również w rękawicach. Dzięki temu żurawie mogą zostać szybko ponownie uruchomione, gdyż .... przecież duże porty pracują bez przerwy.