Murrelektronik

Nowości produktowe

sty 05, 2019

"W efekcie końcowym następuje zmniejszenie kosztów całkowitych"

W przypadku Mico Pro® koncepcja rozdziału potencjałów jest już zintegrowana. Menedżer produktu firmy Murrelektronik Tobias Berner wyjaśnia korzyści płynące z tego rozwiązania.

Tobias Berner, Menedżer produktu Power Distribution

W przypadku Mico Pro® koncepcja rozdziału potencjałów jest już zintegrowana. Menedżer produktu firmy Murrelektronik Tobias Berner wyjaśnia korzyści płynące z tego rozwiązania.

Panie Berner, jakie są korzyści ze zintegrowanej koncepcji rozdziału potencjałów?W ten sposób można utworzyć grupy potencjałów i podłączyć bezpośrednio wiele odbiorników. Upraszcza to instalację w szafie sterowniczej i zmniejsza nakłady na okablowanie. W efekcie końcowym następuje zmniejszenie kosztów całkowitych.

Jak konkretnie realizowane jest rozdzielanie potencjałów?Mico Pro® posiada na każdym wyjściu zarówno zacisk 24 V, jak i opcję podłączenia zerowego potencjału. Dzięki zastosowaniu modułów rozdziału potencjałów monitorowane wyjścia są powielane. Ponieważ są one już zasilane napięciem 0 V przez system zworek, wystarczy wówczas podłączyć jedno monitorowane wyjście do dowolnego styku dodatniego modułu rozdziału potencjałów. Zapewnia to maksymalną elastyczność.

Jak wpływa to na ilość dostępnego miejsca w szafie?Mamy klientów, którzy zaoszczędzili 80 procent miejsca. Wszystkie bloki zacisków szeregowych, które zajmowały dużo miejsca, nie są już potrzebne.

Czy są jeszcze jakieś inne zalety? Instalacja jest bardzo przejrzysta. Cały system Mico-Pro®jest konsekwentnie wykonany w technologii przyłączy wtykowych Push-In. Pozwala to na zaoszczędzenie około 75 procent czasu już podczas instalacji. Również podczas bieżącej eksploatacji technologia ta jest całkowicie bezobsługowa i odporna na wibracje.

Mico Pro w sklepie internetowym Murrelektronik