Murrelektronik

Nowości produktowe

sie 14, 2019

Rozwiązania na wyższym poziomie

Inteligentne usługi dla inteligentnych systemów

 Technologie się zmieniają, a my podążamy za nimi. Raz szybciej, raz wolniej, ale jest to proces ciągły. Obecnie mamy do czynienia z jednym z okresów przejściowych, zarówno pod względem społecznym jak i technologicznym. Transformacja cyfrowa już nadeszła i wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Stworzyła ona wiele nowych możliwości, a jednocześnie przyniosła nowe wyzwania. Firmy muszą na nie reagować tworząc innowacyjne modele biznesowe, zmieniając sposób komunikacji i działając znacznie szybciej. Murrelektronik wraz ze swoim zespołem zajmującym się nowymi rozwiązaniami jest gotów, aby pomóc klientom przejść tę transformację i umożliwić przejście do nowego wymiaru działalności.

Jeśli chodzi o transformacje technologiczne, firma Murrelektronik zawsze była liderem. Jesteśmy członkiem komisji i organizacji międzynarodowych, które definiują nasze przyszłe technologie. Byliśmy tam od samego początku, gdy nowe trendy stawały się standardami. U źródeł naszego podejścia leży proste pytanie: Jak nasi klienci mogą zyskać na wprowadzaniu nowych technologii?

Transformacja technologiczna potrzebuje nowych pomysłów, dzięki którym nasi klienci przejdą na wyższy poziom. Skuteczne zarządzanie transformacją od tradycyjnych systemów analogowych w inżynierii maszyn do inteligentnych, cyfrowych systemów komunikacji, bazujących na sieci Ethernet wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Każdy z naszych pracowników wnosi istotny wkład do naszych działań, jednak najbardziej wartościowa jest praca naszego zespołu, dzięki której klienci mogą zyskać najlepsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania.

Imponująca wiedza technologiczna Murrelektronik oraz obsługa klienta na wyjątkowym poziomie czynią nas silnym partnerem w procesie transformacji. Współpracując z nami, klient ma do dyspozycji doświadczony zespół zapewniający wsparcie na wszystkich etapach eksploatacji maszyn i systemów. Łącząc doświadczenie specjalistów po stronie klienta z naszą wiedzą specjalistyczną w dziedzinie automatyki możemy stworzyć optymalne rozwiązania, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Zmiany technologiczne zrewolucjonizowały wiele obszarów działalności każdej organizacji oraz klientów końcowych. Dział zakupów może teraz korzystać z nowych możliwości w zakresie ograniczania wydatków. Planiści mogą projektować najlepsze układy maszyn we współpracy z naszymi ekspertami. Operatorzy maszyn i systemów doceniają inteligentne urządzenia, które są łatwe w obsłudze. Kierownictwo zyskało dostęp do danych obrazujących wykorzystanie systemu w czasie rzeczywistym. Działalność całej organizacji zyskuje nowy wymiar, dzięki wydłużeniu okresów eksploatacji maszyn, ograniczeniu przerw w produkcji tylko na potrzeby wykonania planowanych prac konserwacyjnych, a także dzięki opłacalności i wydajności inteligentnych maszyn i systemów.

Zapewniamy wsparcie w realizacji zarówno dużych projektów jak i zadań na niewielką skalę, od planowania i uruchomienia aż po obsługę klienta. Czerpiemy korzyści z odpowiednich możliwości, jakie stwarza transformacja technologiczna i tworzymy rozwiązania zoptymalizowane pod kątem określonych potrzeb klienta. Bazując na ponad 40-letnim doświadczeniu, otwieramy przed tobą nowy wymiar.

Najnowsza transformacja technologiczna odbywa się w pięciu głównych obszarach. Pomagamy naszym klientom przejść na wyższy poziom, wykorzystując te pięć nowych technologii.

Przejście z protokołu PROFIBUS na PROFINET

… oznacza rezygnację z tradycyjnych, zamkniętych systemów komunikacji na rzecz systemów otwartych, bazujące na sieci Ethernet. Ta zmiana może być jedną z najkorzystniejszych zmian dla naszych klientów! Technologia Ethernet łączy fizyczny świat maszyn z wirtualnym światem IT. To połączenie obszarów warsztatu i biura. Standard PROFINET pozwala zwiększyć wydajność, korzystać z wyjątkowych funkcji oraz prostej obsługi, przy mało skomplikowanym montażu. Standardowe okablowanie Ethernet zapewnia stabilne połączenia, a switche pozwalają projektować i łączyć sieci o elastycznej topologii.

Należymy do komisji i organizacji międzynarodowych, które standaryzują tą technologię i rozwijają przełomową wiedzę specjalistyczną w dziedzinie sieci PROFINET. Chcemy się nią dzielić podczas szkoleń i konsultacji na miejscu, gdy wspieramy naszych klientów w planowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań w obszarze automatyki – zarówno w przypadku nowych maszyn i systemów, jak i modernizacji. To nowy wymiar dla maszyn i systemów naszych klientów.

Wprowadzenie standardu IO-Link

IO-Link to jedyny standard międzynarodowy, który łączy czujniki i elementy wykonawcze bez względu na stosowany protokół magistrali sieciowej. Rozwój tej sprawdzonej technologii połączeń to istotny krok w kierunku zastąpienia prostych czujników i elementów wykonawczych urządzeniami inteligentnymi.

Skupiamy się na potrzebach klientów: maksymalna elastyczność na etapie planowania i uruchomienia przekłada się na bezpieczeństwo techniczne i finansowe instalacji i operatora.

Kluczową korzyścią jest możliwość łatwej integracji urządzeń o skomplikowanych parametrach z jednostkami sterującymi. Klienci, operatorzy maszyn i systemów, zyskują możliwość łatwej zmiany parametrów i wymiany urządzeń, dysponując łatwo dostępnymi danymi gromadzonymi przez jednostki sterujące, co przekłada się na przejrzystość i wydajniejszą eksploatację.

Doradztwo udzielane przez Murrelektronik jest niezależne i neutralne, ponieważ nie jesteśmy producentem czujników i elementów wykonawczych. Nasza oferta koncentruje się na podłączaniu czujników i elementów wykonawczych we wszystkich środowiskach. Określamy to mianem „IODD on Board”. W ramach tego standardu uwzględniamy parametry urządzenia klienta w opisie urządzeń IO (IODD) naszych modułów sieciowych. Dzięki temu, w przypadku podłączenia rozpoznawanego urządzenia IO-Link, wszystkie dane konfiguracyjne są już dostępne. Pomaga to przenieść strukturę komunikacji na wyższy poziom, wykorzystując urządzenia IO-Link.

Bezpieczeństwo

Dotychczas projektowanie zabezpieczeń maszyny lub systemu wymagało zastosowania dodatkowej jednostki sterującej. Była ona wykorzystywana do łączenia czujników bezpieczeństwa z systemem sterowania i skutecznego wyłączania elementów wykonawczych, niezależnie od pozostałych urządzeń.

Dzięki przejściu z pasywnej do aktywnej techniki, możliwa jest integracja komponentów zabezpieczających ze standardowym okablowaniem systemu. Teraz wszystkie funkcje maszyny lub systemu są zintegrowane w ramach jednego systemu automatyki! Konfiguracja jest znacznie łatwiejsza dzięki ograniczeniu okablowania.

Oferujemy naszym klientom opłacalne rozwiązania, które umożliwiają stopniowe przejście do przyszłościowych, aktywnych technik zabezpieczeń.

Nasi certyfikowani projektanci zabezpieczeń oferują niezbędne wsparcie. Oferowana przez nas cenna pomoc przy tworzeniu zabezpieczeń maszyny lub systemu pozwala odkryć nowy wymiar bezpieczeństwa.

Internet of Things (IoT)

Dla Murrelektronik, Internet of Things jest po prostu nowym sposobem przesyłania danych z urządzeń inteligentnych do chmury. Ten proces odbywa się bez udziału jednostek sterujących i jest potrzebny, aby przenieść dane do systemu wyższego poziomu. Istnieją różne sposoby przesyłania danych do chmury: za pomocą kabla sieciowego LAN lub w standardzie GSM. Gdy dane znajdą się w chmurze, można je wykorzystywać na wiele sposobów: na potrzeby konserwacji predykcyjnej, analiz w czasie rzeczywistym lub tworzenia przejrzystych przeglądów danych maszyny i procesów produkcji.

Drogi transformacji w tym obszarze różnią się pod względem techniki i kosztów. Dane mogą trafić do chmury Murrelektronik lub innego dostawcy za pomocą interfejsu OPC-UA. Jest to dogodne rozwiązanie, które można połączyć bezpośrednio z systemami ERP klienta. Aby ułatwić przejście na wyższy poziom, oferujemy klientom kompleksowe doradztwo w tym zakresie: od określenia właściwych narzędzi aż po podłączenie systemu i zaprogramowanie specjalnych interfejsów dostosowanych do wymagań klienta.

Elementy mechatroniczne

W obszarze instalacji elektrycznych maszyn i systemów widoczna jest tendencja w kierunku tworzenia konstrukcji modułowych. Wpisujemy się w ten trend i oferujemy niezależne od producenta i systemu, wstępnie zmontowane i skonfigurowane elementy maszyn. Klienci mogą integrować je w swoim systemie automatyki jako standardowe komponenty. Pozwala to na uproszczenie konstrukcji i ogranicza liczbę pojedynczych elementów maszyn lub systemów. Oferujemy pomoc w tworzeniu pełnoprawnych rozwiązań systemowych w oparciu o to podejście. Ograniczając liczbę części i dostawców można skupić się na poprawie przewagi konkurencyjnej firmy.

Autor: Alexander Hornauer, Corporate marketing