Murrelektronik

Nowości produktowe

sie 14, 2019

Nexogate

Korzystaj z danych i odnoś korzyści

Chmura Murrelektronik już tu jest - idealna do inteligentnego wykorzystania danych z maszyn i urządzeń. Urządzenie nexogate jest twoim interfejsem w zastosowaniach przemysłowych.

 Wiele osób w firmie może korzystać z przetwarzania danych, w tym zarząd, utrzymanie ruchu, programiści, personel serwisowy, oraz… Dane są wykorzystywane do różnych celów, np. dostosowywania produkcji, zmian harmonogramu i organizacji prac konserwacyjnych.

 Chmura Murrelektronik dostarcza użytkownikom szczegółowych informacji, których w danej chwili potrzebują. Dostęp do danych można uzyskać za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego z każdego urządzenia mobilnego, w dowolnym miejscu i czasie. Możecie Państwo również z góry zdefiniować rodzaj informacji wysyłanych do poszczególnych zespołów. Dzięki temu planista produkcji może otrzymywać informacje np. o wydajności zakładu, podczas gdy temperatura serwomotorów jest pokazywana zespołowi konserwatorów.

 Szybkość reakcji ma kluczowe znaczenie dla opanowania sytuacji i uniknięcia kosztownych przestojów w sytuacji, kiedy podczas procesu produkcyjnego zachodzą niesprzyjające okoliczności. Można przygotować się na nie z wyprzedzeniem, ustawiając progi dla kluczowych wartości na pulpicie nawigacyjnym. Jeśli wartości te przekroczą zdefiniowane minimalne lub maksymalne limity, wówczas, bezpośrednio na telefon komórkowy użytkownika, wysyłany jest e-mail lub zaszyfrowana wiadomość, co pozwala mu szybko zareagować na zaistniałą sytuację.

Łatwe przesyłanie danych

 Komponentem przesyłającym dane z urządzenia do chmury jest nexogate. Kompaktowy element szafy sterowniczej zintegrowany jest z systemem komunikacyjnym (Ethernet lub PROFINET), przesyłając dane przez sieć mobilną do chmury Murrelektronik. Zaletą tej metody jest to, że transfer odbywa się niezależnie od infrastruktury IT. Jeżeli zachodzi taka potrzeba użytkownicy mogą nadal przesyłać informacje do własnej chmury za pośrednictwem połączenia LAN.

Porady ekspertów

 Podczas konfiguracji chmury i integracji urządzenia nexogate z systemem automatyki konsultanci -Inżynierowie Aplikacji z Murrelektronik są na miejscu, aby udzielić fachowego wsparcia - od wstępnego pomysłu do konfiguracji, a nawet o wiele więcej.

Szybki czas reakcji 

„W maszynach i instalacjach gromadzona jest różnorodność danych. Inteligentne korzystanie z nich zapewni Państwu przewagę konkurencyjną. Ułatwiamy to dzięki naszej Chmurze Murrelektronik i urządzeniu nexogate. Zapewniają lepszą przejrzystość infrastruktury, które pozwala szybko reagować i planować z wyprzedzeniem. Ułatwia to prowadzenie prac serwisowych, kiedy dane z urządzenia wskazują na taką potrzebę.”

Bianca Schoch, Cloud Expert Murrelektronik