Murrelektronik

Nowości produktowe

lut 03, 2019

Modlight Pro: Jednoznaczna sygnalizacja stanów procesu

Podstawową potrzebą firmy jest to, aby maszyny i urządzenia były dobrze wykorzystywane i pracowały wydajnie. Przecież czasy bezczynności i przestojów środków produkcji nie mogą przyczynić się do sukcesu ekonomicznego. W związku z tym planiści produkcji próbują ograniczyć czasy przestojów do minimum. W celu szybkiej ingerencji w razie potrzeby ważne jest, aby stany procesów były sygnalizowane w sposób jednoznaczny.

Kolorowe elementy kolumn sygnalizacyjnych łączy się za pomocą połączenia bagnetowego bez użycia narzędzi jednym ruchem ręki.

Nowe kolumny sygnalizacyjne Modlight Pro przekonują szczególnie intensywną skutecznością świetlną.

Dotyczy to zarówno procesów rutynowych, jak i zdarzeń nieplanowanych, a nawet nieprzewidzianych, aż do sytuacji niebezpiecznych włącznie. Sygnały te muszą być tak jednoznaczne, aby można było je rozpoznać intuicyjnie nawet w sytuacjach, w których pracownicy w hali maszyn działają pod presją oraz w warunkach stresu. Zastosowanie mają kolumny sygnalizacyjne odpowiadające aktualnemu stanowi techniki. Konieczne jest przy tym używanie takich kolorów, które ludzie kojarzą zawsze z określonymi sytuacjami. Prostym przykładem jest sygnalizacja świetlna dla pieszych: Zielony oznacza "idź", czerwony oznacza "stój". Analogicznie do tego każdy operator maszyny zdaje sobie sprawę z tego, że maszyny ze statusem sygnału w kolorze zielonym znajdują się w stanie "normalnym”, a w przypadku koloru czerwonego należy założyć stan oznaczający zagrożenie.