Murrelektronik

Press Releases

lip 03, 2018

Nowy wymiar zdecentralizowanego zasilania

Nowatorski zasilacz impulsowy Emparro67 Hybrid jest wszechstronny i ma wiele zalet: nie tylko wyprowadza zasilanie z szafy sterowniczej do odbiornika, ale też monitoruje obciążenie przez dwa zintegrowane kanały 24 V DC tak, by zapewnić wysoką niezawodność. Interfejs IO-Link umożliwia szeroką i przejrzystą komunikację.

Murrelektronik - Emparro67 Hybrid

Zasilacze impulsowe IP67 z serii Emparro są przeznaczone do stosowania poza szafą sterowniczą. Wszystkie jego komponenty są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zwarta i wytrzymała obudowa metalowa jest całkowicie szczelna, dzięki czemu chroni przed zanieczyszczeniami występującymi w środowisku przemysłowym. Charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną na poziomie 93,8%. Niska temperatura na powierzchni urządzenia umożliwia jego dotykanie nawet przy pełnym obciążeniu. Zasilacze impulsowe są wszechstronne
i doskonale nadają się do różnych zastosowań.

Wielka zaleta tego zdecentralizowanego rozwiązania: przekształcenie napięcia 230 V AC na 24 V DC nie odbywa się już w szafie sterowniczej, ale bezpośrednio przy odbiorniku. Tym samym straty mocy są zredukowane do minimum, a koszty energii maleją. Szafy mogą być mniejsze, a w przypadku niektórych aplikacji można z nich całkowicie zrezygnować.

Elektroniczne monitorowanie prądu zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa eksploatacji

Nowy zasilacz impulsowy Emparro67 Hybrid posiada dwa zintegrowane kanały Mico do elektronicznego monitorowania prądu, np. z oddzielnych podzespołów, czujników, elementów wykonawczych lub – co szczególnie interesujące – z modułów sieciowych. W razie przerwania zasilania elementów wykonawczych, np. z powodu zwarcia, przeciążenia lub uszkodzenia przewodu, moduł sieciowy jest nadal zasilany. Oznacza to możliwość wysyłania komunikatów o błędach oraz danych diagnostycznych do sterownika.

W kanałach Mico do monitorowania dwóch obwodów obciążenia 24 V DC można ustawiać różne wartości prądu (za pomocą przycisku bezpośrednio na urządzeniu lub za pośrednictwem interfejsu komunikacyjnego). Opatentowane zasilanie kaskadowe Mico realizuje zasadę: „tak szybko, jak trzeba; najpóźniej, jak to możliwe”. Po osiągnięciu 90% ustawionej wartości prądu wysyłane jest wstępne ostrzeżenie, które umożliwia odpowiednio wczesną reakcję. Odłączone kanały można ponownie włączyć za pomocą przycisku lub sygnału.

Szeroka komunikacja

Emparro67 Hybrid posiada interfejs IO-Link (złącze M12) i może komunikować się jako urządzenie z modułem IO-Link master. Dzięki temu można go stosować we w pełni usieciowionych, inteligentnych aplikacjach. Konkretnym przykładem jego zastosowania jest monitorowanie trwałości: Emparro67 Hybrid udostępnia bardzo precyzyjne informacje o statusie urządzenia. Konstruktorzy maszyn mogą wykorzystywać tego typu funkcje do opracowywania nowych modeli działalności gospodarczej.