Murrelektronik

Nowości firmy

sie 14, 2019

Ośrodek badawczo-rozwojowy w nowej siedzibie

Przestrzeń dla kreatywności i innowacji

Murrelektronik otworzył nowy ośrodek badawczo-rozwojowy w centrali firmy w Oppenweiler, mieście położonym w okolicach Stuttgartu w Niemczech. Powierzchnia 3754,38 m² (40 411,80 stóp kwadratowych) dostępna dla zespołów badawczo-rozwojowych zapewnia mnóstwo miejsca na kreatywność i innowacje.

Bernd Waser, Dyrektor ds. Rozwoju Automatyki i Zasilania w Murrelektronik, wyjaśnia: „Kiedy zaprojektowaliśmy nasz nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, bardzo ważne było dla nas zapewnienie wysokiej jakości, do której droga prowadzi poprzez stworzenie wydajnej komunikacji między pracownikami.” Obszary w nowej siedzibie przeznaczone do spotkań mają za zadanie „zaprosić” członków zespołów Murrelektronik do komunikowania się podczas pracy, co może pomóc rozwiązać drobne wyzwania dzięki współpracy. Istnieje wiele cichych obszarów o unikalnym wystroju, które ułatwiają koncentrację podczas pracy, dzięki czemu programiści mogą skupić się na tworzeniu nowych pomysłów w spokojnym otoczeniu.

Łączenie pod jednym dachem różnych zespołów i obszarów roboczych w procesie badawczo-rozwojowym pomaga zintensyfikować współpracę i wyeliminować marnowanie zasobów podczas integracji. Stażyści w Murrelektronik oraz studenci mają swoje własne warsztaty, które znajdują się również w nowym ośrodku badawczo-rozwojowym. Tworzą one przyjazne środowisko pracy, w którym mogą eksperymentować i bawić się bez ograniczeń.

Murrelektronik starannie wybrał materiały wykorzystywane w ośrodku badawczo-rozwojowym, w celu promowania naturalnego środowiska pracy. Zastosowanie drewna zapewnia wysoki poziom jakości otoczenia, a gliniane ściany zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Bernd Waser: “Mamy nadzieję, że zespoły badawczo-rozwojowe czują się komfortowo w nowych biurach oraz że przełoży się to na wzrost wydajności i da wyniki w postaci poszukiwania rozwiązań dla naszych klientów.”

Autor: Alexander Hornauer (Corporate Marketing)