Murrelektronik

Nowości produktowe

gru 08, 2014

Efektywne sieci z TREE67

Switche niezarządzalne Murrelektronik w solidnej metalowej obudowie do zastosowań IP67

TREE67

Za pomocą switchy serii TREE67 można podłączać w sposób kompaktowy urządzenia do sieci Ethernet. Wyposażone w cztery lub osiem portów M12 nadają się do stosowania w trudnym środowisku przemysłowym. Za ich pomocą można w sposób ekonomiczny realizować koncepcje maszyn w układzie gwiazdy.
Nowe switche IP67 są niewrażliwe na zakłócenia elektromagnetyczne i odporne na wibracje. Nadają się do zastosowania w szerokim zakresie temperatur: od minus 25 do plus 60°C. Zapewniają transfer danych 10 lub 100 Mbit/s a pożądaną aktualnie prędkość transferu urządzenia wykrywają automatycznie przez funkcję automatycznej negocjacji. Ramki Profinet ze znacznikiem VLAN korzystają z prawa pierwszeństwa, przyznawany jest im automatycznie priorytet w ruchu.
Switche wymagają bardzo mało energii do własnego zasilania. Najlepiej jest, jeżeli w pobliżu znajduje się moduł sieciowy (na przykład  MVK Metal lub Impact67) z wolnym portem M12 (kodowanie a). Wtedy można podłączyć TREE67 za pomocą standardowego przewodu czujnikowego. Zwarcie sąsiednich czujników nie wpływa na to rozwiązanie zasilania, ponieważ porty w modułach magistrali Murrelektronik wyłączane są selektywnie dla kanałów w takich przypadkach.
TREE67 jest switchem niezarządzalnym, nie trzeba go konfigurować,  więc można podłączać najprzeróżniejsze urządzenia, które zgodnie z zasadą Plug & Work można uruchamiać szybko i komfortowo. Funkcja autocrossing automatycznie rozpoznaje, które przewody połączeniowe są podłączone do portów. W ten sposób wykluczone są błędy okablowania. W celu kontroli optycznej podczas pracy w TREE67 zintegrowane są diody LED. Dostarczają one informacji o szybkości transmisji danych i warunkach pracy.

• szczelność zgodnie ze stopniem ochrony IP67
• niezwykle kompaktowa, w pełni zalana metalowa obudowa
• szeroki zakres temperatur
• odporność na przeciążenie i zwarcia
• 10/100Mb/s (automatyczna negocjacja)
• funkcja autocrossing
• priorytetyzacja ramek danych Profinet ze znacznikiem VLAN