Murrelektronik

Nowości produktowe

lip 19, 2014

Światowa nowość: MICO dla 48 V DC

W maszynach i urządzeniach, które pracują z napięciem 48 V, prąd w poszczególnych obwodach obciążających monitorowany jest najczęściej za pomocą wyłączników instalacyjnych i bezpieczników topikowych - do tej pory nie było tutaj elektronicznej alternatywy.

Teraz to się zmieniło: MICO+ 48 VDC z Murrelektronik jest rozwiązaniem dla tego zadania. Elektroniczna kontrola obwodu obciążenia jest pierwszym na świecie systemem mikroprocesorowym, który systematycznie i w sposób celowy monitoruje prądy w aplikacjach 48 V DC.
W przypadku MICO+ 48 VDC dla każdego toru prądowego można ustawić indywidualną wartość prądu. Jeżeli prąd obciążenia przekroczy tę wartość, wówczas inteligentny moduł w szafie sterowniczej wyłącza go. To samo dzieje się w przypadku wystąpienia zwarcia. Obowiązuje tutaj zasada: najwcześniej jak trzeba, najpóźniej jak to możliwie. Zapewnia to optymalną dyspozycyjność systemu i stanowi zarazem skuteczną ochronę przed uszkodzeniami na skutek przeciążenia i zwarcia.
MICO+ 48 V DC potrafi jeszcze więcej: Diagnostyka prewencyjna włącza system wczesnego ostrzegania, gdy ustawiona wartość prądu osiągnie 90 procent. Przy tym zapala się nie tylko dioda na module, lecz MICO+ 48 V DC wysyła dodatkowo informację do sterownika. W ten sposób można usuwać błędy podczas działania maszyn i urządzeń, zanim spowodują one jakiś poważny problem i tor prądowy zostanie wyłączony.